25. 5. 2012 Oliver Sálus

(Ne)hokejové léto hokejových fanoušků

Známe extraligového šampiona, známe i mistry světa - začaly hokejové prázdniny. Extraligový ročník je již několik týdnů minulostí, sezonu před několika dny uzavřel světový šampionát, na kterém česká reprezentace obsadila bronzovou příčku. Do začátku předsezónních přípravných turnajů zbývají takřka tři měsíce. Jak tedy letní, nehokejový čas, tráví sparťanský fanoušek?

Období hokejového volna nastalo pro všechny sparťany 19. března, kdy holešovický klub až překvapivě brzo opustil vyřazovací boje po prohře ve čtvrtfinálové sérii s Kometou Brno. Hokejový žár se ve sparťanských srdcích znovu rozhořel 4. května, kdy v Helsinkách a Stockholmu odstartovalo očekávané mistrovství světa. Největší mezinárodní hokejové události tohoto roku se zúčastnila hned pětice hráčů, kteří v sezoně působili ve Spartě. Ve francouzském dresu bojovali bok po boku bratři Yorick a Sacha Treillové, za slovenský výběr nastoupili obránce Michal Sersen a útočník Mario Bližňák, a konečně za českou reprezentaci se do druhé útočné formace probojoval Petr Tenkrát.

Na vypjaté a napínavé duely bohatá akce se stala minulostí tuto neděli 20. května. Tímto se také definitivně uzavřela evropská hokejová scéna pro sezonu 2011/12.

„Samozřejmě jsem sledoval mistrovství, kde všech pět sparťanů předvedlo úctyhodné výkony. Období po MS samozřejmě bude volnější, bez hokeje, ale aspoň navštěvuji webové stránky a snažím se mít přehled o přestupech, posilách, a dalším programu v letní přípravě,“ svěřil se fanoušek Honza.

Náročná letní příprava

Co tedy čeká sparťanského fanouška v následujících měsících? Suchá část letní přípravy vítězů Prezidentského poháru bude probíhat po dobu deviti týdnů, během kterých hráče čekají každodenní dopolední tréninky a odpolední nášup bude pro hokejisty připraven každé pondělí, úterý a čtvrtek. Letní přípravný kemp pražský velkoklub absolvuje v Železné rudě, a to od 4. do 8. června. Hokejisté jsou tedy od začátku května v plné permanenci.

Speciální silovou přípravu absolvují hráči opět pod vedením odborníka Michala Hamršmída, který působí jako ultimátní zápasník a jeho trénink je pověstný. Rozhovor s Michalem Hamršmídem si můžete přečíst ZDE.

Mnozí zarytí fanoušci pražské Sparty bedlivě sledují změny v kádru na našich webových stránkách, loví žhavé novinky z letní přípravy a nemůžou se dočkat na první trénink na ledě. Jiní si zase šetří síly na sezonu. „Hokej i Spartu ze srdce miluji, i přesto se během léta snažím věnovat jiným činnostem, či sledování jiných sportů. Přecijen se blíží LOH a fotbalové Euro. Na přípravné zápasy se ale každoročně rád chodím podívat. Bohužel nic z toho, co se pro fanouška Sparty přes léto nabízí, mi nenahradí nadšení z extraligových zápasů," přiznal Jiří, dlouholetý sparťan.

Na led pak Sparta přejde v půlce července, první zápas Pražany čeká 14. srpna, a to v rámci European Trophy proti Slovanu Bratislava. Během letních prázdnin Holešovičtí odehrají celkem sedm zápasů European Trophy, ten poslední 1. září proti Slavii. Rozlosování zápasů Sparty v turnaji European Trophy naleznete ZDE.

„Pauza po skončení extraligy bývá obvykle velmi dlouhá, a tak mi nezbývá nic jiného, než si ji krátit sledováním letní přípravy hokejistů. S tím souvisí prohlížení fotografií, čtení článků, sledování hráčských změn v kádru a rozhovorů s hráči,“ říká Martina, fanynka Sparty. „Přestávku mezi ročníky si krátím i sledováním jiných hokejových lig, například NHL, KHL, které trvají o něco déle, ale i třeba nižších českých soutěží. Samozřejmě MS v hokeji není výjimkou,“ dodává.

14. září pak Sparta přivítá na svém ledě Energii Karlovy Vary, bude se jednat o první kolo nového ročníku Tipsport extraligy. Rozpis celé sezony 2012/13 naleznete v ZDE.