23. 2. 2012 Tomáš Zatloukal

Sparta uctila své legendy

Ještě před vítězným zápasem proti Litvínovu proběhlo v holešovické Tipsport Aréně zařazení devatenácti bývalých hráčů pražského celku do Klubu Legend HC Sparty Praha. A byla to velká sláva!

Na fotografii členové Klubu Legend ve svých dresech, nahoře zleva pánové Výborný, Horešovský, Šíma, Havel, Zábrodský, Gut, Kochta, Hrdina, Kuneš, v dolní řadě Holeček, Žemlička, Richter, Bříza a Zelenka. Spolu s nimi pan Viliam Sivek.

Slavnostního ceremoniálu se zúčastnilo hned čtrnáct ikon sparťanské historie, trojice Jiří Hanzl, Josef Maleček, František Tikal byla uvedena do nově vzniklého klubu In memoriam, duo Pavel Wohl a Luděk Bukač se bohužel nemohlo dostavit. Naopak překvapivou a o to cennější návštěvou byl Vladimír Zábrodský, někdejší hvězdný centr, již řadu let žije ve Švédsku.

Dříve než patnáctka sparťanských legend nastoupila na ledovou plochu Tipsport Arény, sešla se k neformální tiskové konferenci ve VIP prostorách holešovické haly, což pochopitelně přitáhlo velkou pozornost médii. Žádosti o rozhovor se nevyhnul snad jediný hráč, vždy ochotně kývl, zavzpomínal na krásná léta prožitá ve sparťanském dresu.

Celá akce dopadla skvěle, diváci vítali jednotlivé hráče bouřlivým aplausem, ti se pak chopili černého fixu a podepsali připravenou plaketu Klubu Legend HCS, která se tak stala cennou vzpomínkou na jedinečný večer.

Program Týdne Legend HCS vyvrcholí před nedělním derby se Slavii, kdy bude vyřazen dres patrona aktuální sezóny Pavla Richtera.

Viliam Sivek, první sparťanský prezident, právě uvádí do klubu legend Jaroslava Šímu.

Sparta zve na 12. ročník Letní hokejové školy

Michálek: Na osobní statistiky koukat nebudu

Přichází zkušený obránce Zbyněk Michálek!

Třízápasový listopadový balíček je v prodeji