10. 9. 2014 HC Sparta

Představujeme Nadační fond HC Sparta

HC Sparta Praha přichází s dalším ze série unikátních dlouhodobých projektů. Byl představen ve středu na předsezonní tiskové konferenci, jeho název je Nadační fond HC Sparta a má za úkol v první řadě komplexně podporovat sparťanskou mládež. Duchovním otcem a předsedou správní rady je VÍT ŠUBERT, mimo jiné velký sparťan a zakladatel nadace Srdce na dlani, kterou holešovický klub podporuje od jejího vzniku.

Hlavní body programu Nadačního fondu HC Sparta

• 1) podpora mladých hráčů v neočekávané životní situaci
  • 2) hokej i pro děti ze sociálně slabších poměrů
  • 3) podpora rozvoje speciálních hokejových projektů mládeže
  • 4) studijně-motivační programy pro mládež
  • 5) rozvoj sportovní infrastruktury a podmínek mládeže

Vít Šubert: Chceme další úspěšný program

Se Spartou je pevně spjatý již mnoho let. Vít Šubert, zakladatel nadace Srdce na dlani, která se stará o děti z Dětských domovů po celé republice, přichází ve spojení se Spartou s dalším unikátním projektem – Nadačním fondem HC Sparta. „A opět chceme, aby se jednalo o dlouhodobou úspěšnou činnost, která bude pomáhat na potřebných místech,“ říká Šubert, jenž je předsedou správní rady Nadačního fondu HCS.

Kde vznikla myšlenka založit tento nový projekt na podporu mládeže?
Nadační fond vznikl zhruba po ročním plánování a debatách s Petrem Břízou. Chtěli jsme vytvořit program, který bude systematickým způsobem pomáhat k rozvoji a podpoře hráčů. Při jeho systematickém plánování jsme dospěli k několika klíčovým oblastem. Ve finále z toho vzniklo pět důležitých myšlenek, které jsou hlavními body v programu Nadačního fondu.

Jak byste je jednotlivě popsal?
Začal bych, řekněme, u základní stavebním kamene, kterým je snaha pomoci dětem ze sociálně slabších vrstev. Jde o to, aby si mohly vyzkoušet, jaké je hrát hokej, a jejich rodinu to existenčně nezasáhlo. Chceme otevřít Spartu i dětem, jejichž rodiče si nemohou dovolit vynaložit tolik prostředků na hokejový růst svých dětí.

Další oblastí je rozvoj mladých hokejistů. Jak lze chápat tento bod?
Chceme dát dětem dostatečné podmínky pro zdokonalování jejich hokejových dovedností, a to nejen u nás, ale i v zahraničí. Například prostřednictvím účasti na turnajích s mužstvy z cizích zemí, kde načerpají zkušenosti. Ty pak přenesou do svých výkonů ve Spartě, čímž zvýšíme kvalitu sparťanské základny. S tím hodně souvisí i rozvoj sportovní infrastruktury a podmínek mládeže, což je další bod.

Důležitou součástí programu Nadačního fondu HC Sparta je i důraz na studijní výsledky dětí, že?
Samozřejmě. To je jedna z dalších věcí, které chceme dělat pro kluky, kteří již na Spartě jsou a třeba ani nemusí patřit mezi ty nejmenší. Chceme jim pomáhat v rozvoji nejen v hokejových dovednostech, ale i ve vzdělávání. Jde o to, aby hokej nebyl tím, co jim bere čas od studia, ale aby se různou formou dal propojit sport s jejich vzděláváním a zlepšením studijních výsledků. Například formou různých stipendií a podobně.

Dalším bodem je podpora hráčům, kteří se dostali do těžké životní situace…
Ano, může to být například následkem vážného úrazu nebo jiné nepříjemné záležitosti, která uvede dítě nebo jeho rodiče do problémů. I takové situace se v životě bohužel stávají a na nás je vytvořit pomoc a podporu pro jednodušší návrat do hokejového, popřípadě běžného života.

Máte ještě nějaké další myšlenky, které byste chtěli realizovat v rámci Nadačního fondu HC Sparta?
Zejména chceme pracovat na výše jmenovaných a snažit se pomáhat na správných místech. Nabízí se ještě řada dalších myšlenek, které třeba nesouvisí úplně s mládeží. Například pomoc bývalým hokejistům Sparty, kteří klubu odevzdali své služby a nejsou na tom nyní úplně nejlépe. My bychom jim chtěli vrátit to, co oni dali Spartě během své kariéry. Ale dalších nápadů je víc, věřím, že budeme společně se Spartou úspěšní v realizaci tohoto projektu.

Jednou z nejdůležitějších otázek je ta, jakým způsobem mohou váš fond lidé podpořit v jeho úspěšném fungování?
Kdokoliv může zaslat na speciální účet Nadačního fondu HC Sparta finanční prostředky v jakékoliv výši. Stejně tak mohou fanoušci podpořit chod nadace koupí speciálních předmětů ve sparťanském fanshopu.

Náborová akce Týden hokeje v neděli na Spartě

Barinka a Gernát ukončili po dohodě smlouvy

Další dny otevřených dveří pro malé sparťany

Permanentky v prodeji už jen do konce září