29. 11. 2007 Vojtěch Gibiš

Altrichter dostal gól po 19 vteřinách, navíc vlastní

Druhý zápas v dresu Sparty odchytal Martin Altrichter. Do utkání se Zlínem ale vstoupil až v jeho průběhu, přesněji v pětatřicáté minutě. Trenéři se totiž rozhodli vystřídat Martina Štefla, který dostal dva slepené góly, navíc jej trápilo rameno. Altrichter však na ledě pobyl pouhých devatenáct sekund, když mistr inkasoval počtvrté...
Loni Sparta doma jen tak neprohrávala, pro Holešovické se stala jejich hala těžko dobytnou pevností. Tak tomu bylo i na začátku této sezony. Jenže teď je vše opačně. Mistr vozí body z venkovních zápasů, doma sparťané vyhráli naposledy jednadvacátého listopadu. Z následujících čtyř zápasů v T-Mobile Areně vybojovali Holešovičtí jen dva body. Proti Zlínu nezačali sparťané špatně, dvakrát zásluhou Melichárka vedli. Mistr nedokázal i přes řadu šancí odskočit na vícebrankový náskok. "Měli jsme plno šancí, ale nebyli jsme schopní dát gól ani do prázdné branky," litoval gólman Altrichter.

Pětatřicetiletý hokejista, který Spartě vypomáhá při zranění Tomáše Duby, začal zápas na střídačce. Martinovi Šteflovi se v posledních utkáních dařilo, trenéři neměli tedy důvod cokoliv měnit. Jenže během duelu se Zlínem pociťoval zdravotní problémy, navíc dostal během pětatřiceti minut tři branky. Trenéři se tedy rozhodli dát týmu impuls střídáním brankářů. "Zaslechl jsem na střídačce, že Martina bolí rameno, že ho má nastřelené. Trenéři se mě zeptali, zda mohu jít hned do kasy, na což jsem odpověděl ano," přiblížil jihlavský rodák. Altrichter vyjel ze střídačky, plácl si se Šteflem a hned se snažil rozcvičit. "Zkusil jsem si hned udělat pár rozkleků, ale stejně jsem moc rozehřátý nebyl," přiznal gólman, který působil v dresu soupeře dva roky.

První sekundy pobytu na ledě pro něj byly však přímo hororové. "Vyhráli jsme buly, vyrazili jsme dopředu a dostali se do útočného pásma. Jenže pak se to najednou otočilo a byla z toho situace dva na jednoho. Zlín to sehrál dobře, poslali si zpětnou nahrávku. Ani nevím jestli to takhle chtěli provést. Barinka nahrál žabičkou Andrašovskému, který si ještě puk zpracovával. Myslím si, že kdyby rovnou vystřelil, tak jsem to měl. Andrašovský pak poslal zpětnou nahrávku před branku, kam přijížděli tři hráči. Puk někdo z našich srazil do branky. Byl to vlastňák," vysvětlil Altrichter. Rychle inkasovaný gól jej však nerozhodil, snažil se nadále soustředit na co nejlepší výkon. "Řekl jsem si, že musíme zabrat. Také jsem doufal, že to byl poslední inkasovaný gól. On taky nakonec byl, ale bylo to k ničemu," přiznal brankář, který pomohl Slavii do extraligy.