22. 10. 2010 Lucie Strouhová

Analýza: Karel Hromas

Ve Spartě tráví už pátou sezónu, přesto až letos dostává více prostoru. Defenzivní forvard Karel Hromas splácí důvěru poctivými výkony, ke kterým přidal v dosavadním průběhu sezóny pět bodů. Zápas proti Pardubicícm však k těm lepším nepatřil.

Hromas nastoupil v druhém útoku s kapitánem Výborným a střelcem Kůrkou. Plnil především úlohu defenzivního křídla a rozbíječe. Hru netvořil, jeho práce byla především u mantinelu a v osobních soubojích.

Často byl vidět před brankou, kde se snažil hledat prostor pro dorážku či teč. Tečovat touš letící od modré čáry se mu dvakrát podařilo, nikdy se ale nevměstnal mezi tři tyče. Propracoval se i do dvou slibných příležitostí, koncovka nevychází Hromasovi ani celému týmu.

Chodil na oslabení, kde si počínal tradičně spolehlivě. Puk dokáže rychle vyhodit, nevymýšlí zbytečné kudrlinky. Přesně tak, jak je v početní nevýhodě potřeba. Na jedinou přesilovou hru se nedostal.

Závěr zápasu a prodloužení s Pardubicemi už nehrál. Trenéři okleštili sestavu na nejdůležitější hráče v honbě za vyrovnáním a na Hromase místo nezbylo. Přesto obstál. Nekazil a gól v každém zápase od něj nikdo očekávat nemůže, v mužstvu zkrátka plní jiné úkoly a v těch si počíná zodpovědně.

Výsledná známka: 2

Momenty Karla Hromase v utkání:

1:33 – První střídání. Před brankou nepříjemně tečuje střelu Hanzlíka, Růžička stačil zakročit.

4:16 – Hromas se vrhl do střely Nakládala.

13:40 – Philipp dlouhou přihrávkou chtěl vyslat do úniku Hromase, ten ale kotouč nezpracoval a vzniklo z toho až zakázané uvolnění.

32:20 – Hromas na ledě u obdržené branky, Pardubice ve vedení.

35:43 – Hanzlík uvolnil do přečíslení dva na jednoho Hromase s Kůrkou, prvně jmenovaný nabil Kůrkovi, ten však jen protáhl Růžičku v brankovišti.

39:20 – Gólman Pardubic měl plné ruce práce se střelou O´Briena, kterou lízl tělem před klecí dobře clonící Hromas.

43:15 – Hromas znovu v černé práci před brankou. Ani tentokrát z jeho snahy více než skrumáž nepramenily.

Podrobná čísla Karla Hromase

Karel Hromas - zápasové statistiky