29. 11. 2007 Tomáš Kubánek

Andrašovský: Sparta se určitě zvedne

Dvěma góly, z nichž oba byly nesmírně důležité, pomohl Dušan Andrašovský po přestupu z Pardubic novému chlebodárci ze Zlína ukončit dvě strašidelně dlouhé série porážek. Zato prodloužil tu sparťanskou domácích proher.
"Před zápasem jsme si říkali, že je to dlouhá série porážek," potvrzuje, že Zlínští moc dobře věděli, že jejich šňůra bez vyhraného utkání venku činila již osm utkání. Navíc na Spartě Hamé prohrálo všech předchozích devět bitev. Tyto série se v úterý sešly a obě můžou být nyní už zapomenuty. Zlínští totiž předvedli pečlivý výkon, s nímž si domácí nevěděli rady. "Mysleli jsme na to, aby to zase nedopadlo stejně. Snažili jsme se dobře bránit a vyšlo to. Zvolili jsme správnou taktiku," těší Andrašovského.

Kromě dobré strategie hostům pomohly i klíčové okamžiky střetnutí, které hrály do karet výhradně jim. Jakmile se Sparta dostala do vedení, Zlín bleskově srovnal. Po druhém vyrovnání dokonce v krátkém rozmezí 35. minuty přidal další dvě trefy a rozhodující náskok byl na světě."To byly zlomové momenty zápasu. Vždycky se nám podařilo rychle vyrovnat. V druhém případě jsme dali další dva góly navíc. Dostalo nás to na koně a hrálo se nám lépe."

Pokud jako nejpodstatnější element vezmeme v potaz vstřelené branky, tak to byl právě Dušan Andrašovský, kdo se a porážce Holešovických podílel nejvíce. Skóroval dvakrát. Nejprve vyrovnával na 1:1 a ve 35. minutě završil gólový účet. "Petr Mokrejš vyhrál buly, Vosa (Lubomír Vosátko) střílel a já se pokoušel tečovat. Ani moc nevím, jak to tam spadlo," popsal zlínský forvard, jak srovnával poprvé. Na 2:4 se trefil takto: "Ujížděli jsme s Petrem Barinkou dva na jednoho, který mi to pěkně přihrál. Já už jsem byl z úhlu a nemohl vystřelit, tak jsem se snažil nahrát před bránu a beci si to tam srazili sami."

Není úplně náhodou, že unikátní domácí bilance Sparty se Zlínem padla zrovna nyní. Pražané se doma hodně trápí, a tak měl moravský celek situaci trochu ulehčenou. "Momentálně se jim nedaří, ale je to Sparta, takže její čas určitě jako vždy ještě přijde," neláme nad soupeřem hůl.