26. 3. 2015 HC Sparta

Čtvrtý ročník Memoriálu Jana Marka se blíží

Nejlepší mezinárodní klubový turnaj kategorie do osmnácti let v České republice. To je Memoriál Jana Marka, jehož čtvrtý ročník se koná už za dva týdny v pražských Holešovicích. Od 9. do 12. dubna se v Tipsport areně a Malé sportovní hale odehrají bitvy, do nichž zasáhne kromě Sparty a řady špičkových zahraničních mužstev z Evropy také zámořský výběr Okanagan Hockey Academy.

Další ročník tradičního klání mužstev staršího dorostu z Evropy a Kanady navazuje na předešlý Turnaj akademií a každým rokem se jeho prestiž zvyšuje. Již počtvrté nese jméno bývalého reprezentačního útočníka Jana Marka. „Turnaj se koná na jeho počest. Honza během své kariéry zanechal výraznou stopu nejen ve Spartě, ale i v dalších tuzemských a zahraničních klubech a zejména pak v reprezentaci České republiky. Jsem velmi potěšen, že tento významný turnaj nese právě jméno Jana Marka, neboť si díky němu můžeme každoročně připomínat Honzovu památku,“ říká Petr Bříza, předseda představenstva Sparty.

Memoriál Jana Marka se poprvé pod tímto názvem konal v roce 2012 a tradice pokračuje. V jeho čtvrtém ročníku se Spartě podařilo za podpory Sportovního holdingu Praha, Prahy 7, Prahy Sportovní a společnosti ČEZ, a.s. zorganizovat nejlepší mezinárodní turnaj v České republice a zároveň i jeden z nejatraktivněji obsazených turnajů své kategorie v celé Evropě. „Jako za každou prací, i za organizací této akci stojí velké úsilí, které vynaložili všichni členové organizační skupiny a jejich pomocníci. Za to patří všem velký dík,“ dodává Bříza.

PROPOZICE TURNAJE

TURNAJ
  • Zorganizován pro hráče ročník narození 1998 a mladší
  • Hraje se od 9. – 12. dubna 2015