26. 9. 2005 Lucie Vítková

Deset gólů o víkendu? To je strašně moc

Sparťané mají za sebou víkend hrůzy. Mladičký gólman Marek Schwarz se po zápase oklepal. O víkendu si s kolegou Břízou pěkně užili, dohromady lovili puk za svými zády desetkrát. Hezká porce, která na začátek sezóny hlásí první varovný signál.
Z druhé příčky v tabulce se Sparta po víkendu propadla až na šesté. Trápí se především v obraně, kde je neustále zmatek a nepřesnost, Pražanům chybí také důraz. Špatnou hru zadáků dokumentují také obdržené branky, po sedmi kolech Sparta inkasovala dvaadvacetkrát, horší už je pouze Třinec. “Možná je to tím, že se obměnil tým a nejsme ještě tolik sehraní,“ hledá slova vysvětlení devatenáctiletý brankář.

Holešovickým do karet nehrají ani četná zranění, tři obránci jsou mimo hru, chybí také důrazní útočníci Sivek s Kašpaříkem. Gólmani zůstávají často „na holičkách“, sami napospas útočníkům soupeře. „Je možné, že jsme tím poznamenaní. Ale je to těžké. Kluci, kteří hrají, do toho dávají všechno. Bohužel nám to nevychází,“ lituje brankářská naděje.

V sobotu sparťané odehráli těžké utkání v Třinci, do Pardubic cestovali v noci. Ráno měli krátké rozbruslení, přesto únava mohla na nezdaru nechat stopy. “Neřekl bych," říká Schwarz. Důvody se snaží hledat jinde, především začíná sám od sebe. “ Ne, že by se mi chytalo špatně, ale nedařilo se mi,“ kárá se.

Extraliga od svého menu odkrojila teprve sedmý díl, na nápravy je času dost, nic není ztraceno. “Je to začátek sezony. Dostaneme se do toho a bude to dobré,“ věří bronzový medailista z mistrovství světa dvacetiletých. “Neumím zhodnotit, v čem je problém. Každopádně musíme zapracovat na obraně, ta musí fungovat lépe.“ uvědomuje si.

Na druhé straně barikády, v týmu Pardubic, zářil exsparťan Miroslav Hlinka. Slovenský útočník, jenž prostředí Sparty velice dobře zná zářil. Na své konto si připsal dva body za branku a asistenci. “Nechal jsem ve Spartě kus hokejového srdce. I když jsem předtím hrál v Trenčíně slovenskou ligu, tak Sparta je velkoklub a já jsem tam dostal šanci jako mladý. Moje srdce tam zůstalo a vždy tam bude. Prožil jsem tam pět nádherných sezón, dostal jsem se odtamtud do národního týmu. Pět roků se nedá zahodit,“ vzpomíná mistr světa ze Švédska roku 2002.

Proti „své“ Spartě nastupoval dravý forvard již v dresu Karlových Varů a Zlína, přesto bere duely s Pražany stále prestižně. “Vypsal jsem zvláštní prémii za vítězství. Zápasy proti Spartě jsou vždycky velmi prestižní. K tomu jsem dal svůj první gól, takže jsem hrál zápas zadarmo,“ smál se člen slovenské reprezentace.

K samotnému utkání se třiatřicetiletý hráč vyjádřil krátce, přesto výstižně. “Byli jsme disciplinovaní a všechny pětky hrály pro tým. Na Spartě se zřejmě podepsala únava ze zápasu s Třincem,“ uzavírá rodák z Trenčína.

Foto: www.hcpce.cz