18. 9. 2009 Pavel Hrdina

Dorost hrát nebude, juniory čekají tři zápasy ve čtyřech dnech

P r a h a - Starší dorost o víkendu neodehraje naplánované zápasy, tým vedený Jiřím Doležalem zachvátila chřipková epidemie. Juniory naopak čeká náročný třízápasový program. V pátek a v neděli odehrají své zápasy na domácím ledě, na obě utkání je jako obvykle vstup zdarma.

Starší dorostenci o víkendu žádné utkání neodehrají. Zápas s Chomutovem se přesouvá na pondělí 16. října a Kladno přijede místo tohoto víkendu až 19. října. Důvod? Tým vedený Jiřím Doležalem schvátila chřipka, která se projevila už při posledním duelu s Ústí nad Labem. Do té doby Holešovičtí prožívali relativně příznivý začátek sezony, obě domácí utkání s přehledem vyhráli. Jediná prohra ovšem obzvlášť mrzela, neboť jí měla na svědomí vršovická Slavia. V již zmiňovaném zápase proti ústeckým Lvům něm sparťané s přispěním virové infekce odpadli v závěru a nechali si utéct dva body na sever Čech. Nyní tedy čeká dorostence krátká rekonvalescence, po níž bude následovat zhuštěný ligový program. Tým disponuje po třech kolech dvěma čtyřgólovými hráči, jedná se o Stanislava Eise a Zdeňka Doležala. Brankáři Bílek se Sedláčkem se zatím pravidelně střídají.

Juniorský tým zatím drží pohromadě a víkendová utkání by měl absolvovat v řádných termínech. V dosavadních třech kolech získal tým jen 3 body. „V prvních dvou zápasech jsme byli s výkonem velice spokojeni. Ve Varech jsme sice prohráli, ale byli jsme celý zápas lepší,“ hodnotil hlavní trenér juniorky Richard žemlička V pátek 18.9. od 17:30 začíná téměř souběžně s utkáním A-týmu proti Liberci i zápas juniorů s Litvínovem, hraje se v malé hale. Hned druhý den spěchají mladíci odehrát další kolo do Mladé Boleslavi. „Jsou to oba dva velice silní soupeři. Musíme do zápasu nastoupit s dobrou obranou a pak máme šanci. Pokud k tomu naopak přistoupíme stejně, jako k poslednímu zápasu v Liberci, tak budeme mít problém,“ komentuje Žemlička. První dva zápasy klubu z města automobilů byly jako den a noc, první na venkovním hřišti přehrál Litvínov, naopak doma podlehl jednoznačně Plzni 0:4. Právě s Plzní zakončí svěřenci trenéra. Žemličky zápasový trojboj v pondělí od 17:30 v TESLA ARENĚ.

Zápasy juniorky HC Sparta Praha:
18.9.2009 SPA LIT od 17:30 v malé hale
19.9.2009 MLB SPA od 12:30 v Mladé Boleslavi
21.9.2009 SPA PLZ od 17:30 v TESLA ARENĚ

Všechny zápasy juniorského týmu jsou zdarma přístupné veřejnosti. Na internetu můžete sledovat online změny stavu na webu www.onlajny.cz.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila