24. 8. 2010 Pavel Hrdina, Jiří Mokrý

Doufám, že se do toho brzo dostanu, říká navrátilec Koreis

S týmem neabsolvoval suchou letní přípravu a doposud neodehrál jediný přípravný zápas. Útočník Jakub Koreis se po vážném zranění obratle konečně zrehabilitoval natolik, aby mohl nastoupit k utkání a letošní premiéru absolvoval proti Třebíči. „Jsem rád, že jsem zpátky,“ pochvaloval si přes prohru hráč, který si zahrál po téměř pětiměsíční pauze.

Jakub Koreis

Stejně jako v Berouně proti Znojmu, i nyní nastoupila Sparta proti prvoligovému soupeři se značně omlazenou sestavou a ta se proti sehranému týmu protivníka nedokázala prosadit. „Domácí hráli dobrý, jednoduchý hokej. My jsme bohužel nedokázali využít více našich šancí a tím dovést zápas do vítězného konce,“ přemýšlel Koreis o sparťanských akcích, které nezřídka končily na výborně chytajícím Fialovi.

„Nemyslím ale, že by měli vyloženě převahu. Měli pár šancí stejně jako my. Měli štěstí, že dali o jeden gól víc,“ bilancovalo křídlo druhé formace. Překvapili ho tedy Třebíčtí něčím? „Nepřekvapili. Věděli jsme, že Třebíč má na první ligu kvalitní tým. Navíc dnes už není mezi první ligou a extraligou takový rozdíl jako dřív,“ ujišťuje Koreis.

Podle svých slov se před novou sezonou cítí dobře. Tedy aspoň v rámci možností. „Bude to ještě nějakou dobu trvat, protože tréninkové manko je velké. Jsem rád, že jsem zpátky, můžu hrát a doufám, že se do toho brzo dostanu pořádně,“ těší se navrátilec.