30. 8. 2012 Marcela Volfová

ET: Chomutov podruhé. Vrátí Sparta Pirátům vysokou porážku?

První zápas proti extraligovému navrátilci Spartě nevyšel a z chomutovského ledu odjela s výpraskem 0:7. Šanci napravit si reputaci budou mít Holešovičtí již v následujícím utkání European Trophy, kdy se opět utkají s chomutovskými Piráty. Utkání začíná v pátek 31. srpna v 18:30 v litoměřické Kalich Aréně.

O soupeři

Chomutovský hokejový klub spatřil světlo světa v roce 1945 a o šest let později se probojoval do nejvyšší soutěže, kde vydržel třináct sezon. Mezi elitu se v průběhu deseti let dostal ještě dvakrát, ale pokaždé z ní opět vypadl. V roce 1984 se chomutovský klub dokonce propadl do 2. ligy, ze které postoupil až po třinácti letech. Od sezony 1999/2000 nebyl chomutovský tým na horším jak 3. místě a 1. ligu vyhrál celkem 3x. Zvítězit i v následné baráži se chomutovským ale nedařilo.

Zlom přišel minulou sezonu, kdy se po vítězství v 1. lize utkali v boji o postup s týmem Mladé Boleslavi. V rozhodujícím sedmém utkání zvítězil Chomutov 4:2 a po osmatřiceti letech se mohl radovat z postupu do extraligy.

Milan Kraft

Hvězda soupeře: # 14 Milan Kraft

Dvaatřicetiletý kapitán začínal s hokejem ve své rodné Plzní, v osmnácti letech odešel do zámoří, kde nejprve vyzkoušel juniorskou ligu a poté i NHL, ve které odehrál v dresu Pittsburghu Penguins celkem 215 utkání. Během výluky se vrátil zpět do týmu Plzně a poté přestoupil do Karlových Varů, kde s jednoletou přestávkou, během níž oblékal dres Avangardu Omsk, strávil čtyři sezony. Po roce ve Slavii přestoupil do Chomutova, ve kterém působí již čtvrtou sezonu. V reprezentačním dresu dal o sobě nejvíce vědět na juniorském mistrovství světa v roce 2000, kdy jako kapitán týmu získal se svými spoluhráči titul světových šampionů a sám se zařadil mezi bratry Sedinovi jako druhý nejproduktivnější hráč turnaje. Ve své sbírce má i dvě extraligová stříbra,která získal s týmy Karlových Varů a Slavie.

Sparta v European Trophy 2012

Holešovický tým vstoupil do letošního ročníku turnaje European Trophy výborně. V úvodním utkání přehrál Slovan Bratislava 5:3, nezaváhal ani ve dvou utkáních hraných ve Finsku, kdy nejprve porazil KalPa Kuopio 5:1 a o dva dny později po samostatných nájezdech JYP Jyväskylä. První zaváhání přišlo v domácím utkání proti týmu HV71, který Spartě připravil vysokou porážku 2:7. Holešovičtí se ale dokázali vrátit na vítěznou vlnu a v následujícím utkání porazili švédský Linköping HC 5:2.

V posledním utkání Sparta narazila na Piráty z Chomutova a náraz to byl mimořádně tvrdý. Chomutovští nedali soupeři z Holešovic žádnou šanci se v utkání pořádně předvést a na domácím ledě rozstříleli Spartu vysoko 7:0.

#66 Dominik Pacovský o Chomutovu

Chomutov má podle talentovaného forvarda silný tým. "Podle mého názoru by klidně na play-off mohl dosáhnout. Čekali jsme, že na nás vlítnou, přesto jsme byli v prvním utkánní zaskočeni jejich hrou. O tom, co do pátečního utkání změnit, se budeme určitě bavit na tréninku," ujišťuje.

Stejně jako spoluhráči, si Pacovský účast v turjaji pochvaluje: "European Trophy je skvělým typem přípravy. Hráli jsme proti Finům, Švédům... Všechno to jsou kvalitní zápasy na vysoké úrovni, takže pro nás je to jedině dobře přes léto změřit síly s těmito soupeři," těší ho.

O utkání

Utkání European Trophy začíná v litoměřické Kalich Aréně v pátek 31. srpna od 18:30. Pro ty, kteří se do Litoměřic nevydají osobně, bude připravený textový online přenos na serveru onlajny.cz.

Foto: piratichomutov.cz; hokejfanshopchomutov.cz/