20. 12. 2014 Tereza Velikovská

Eminger: Tušil jsem, co od Finů čekat

Ve druhém zápase na Channel One Cupu absolvoval svůj debut v seniorské reprezentaci sparťanský obránce VLADIMÍR EMINGER. Dvaadvacetiletý bek naskočil proti Finům, které velmi dobře zná, poslední tři sezony totiž strávil v Kärpätu Oulu. Český tým nakonec se Suomi prohrál 2:3 v samostatných nájezdech, přesto si Eminger svoji premiéru užil. "Akorát mě mrzí, že nebyla vítězná," povzdechl si.

Jak jste prožíval váš reprezentační debut? Převažovala nervozita, nebo jste si to naopak užíval?
Popravdě bych byl víc nervózní, kdybych hrál první zápas proti Švédsku. Určitě tam malá nervozita byla, ale působil jsem tři roky ve Finsku, takže jsem trošku tušil, co od nich můžu čekat. Zápas jsem si užíval, akorát mě mrzí, že má premiéra nebyla vítězná.

Stihl jste se pozdravit s bývalými spoluhráči z Karpätu Oulu, proti kterým jste si tentokrát zahrál jako soupeř?
Stihl, ale žádné hecování neproběhlo. Po zápase jsme spolu ještě prohodili pár vět.

Joonasi Donskoiovi, který dvěma proměněnými samostatnými nájezdy zajistil Finsku dvoubodové vítězství, jste asi moc neděkoval, že?
Já jsem věděl, že jestli na samostatné nájezdy dojde, tak to bude hodně těžké. On v minulé sezoně z deseti nájezdů devět proměnil, takže to je jeho silná disciplína.

Jak jste dlouhé samostatné nájezdy, které skončily až v sedmé sérii, na střídačce prožíval?
Moc jsem si přál vyhrát, takže jsem je prožíval hodně. Bohužel to nakonec nevyšlo.

Jak byste svou premiéru v národním týmu zhodnotil z osobního hlediska?
Myslím si, že to byl povedený zápas. Jsem moc rád, že jsem si mohl zahrát s Lukášem Krajíčkem a vcelku nám to spolu šlo.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila