8. 10. 2006 Vojtěch Gibiš

Hanzlík jediným střelcem Sparty proti Liberci

Spartě se víkend moc nepovedl. Po prohře v Českých Budějovicích si jí doma nevedlo ani proti libereckým Bílým Tygrům. Domácí doplatili na bídnou koncovku, když v pohodě chytajícího Hniličku překonal jen obránce Jan Hanzlík.
Sparta nezačala špatně, dostala se do několika slibných šancí, zvláště dvě akce Jaroslava Hlinky volaly po gólu. “Ale celkově jsme moc šancí neměli. Největší naší šancí byla přesilovka 5 na 3, z té jsme měli skórovat,“ vracel se k nevyužitým šancím sparťanský zadák. Právě on vykřesal naději, když v šestačtyřicáté minutě protlačil za Hniličku střelu Michala Sivka. “Byl to opět takový můj ušmudlanec z dorážky. Já jiné branky ani dávat neumím,“ popisoval jedinou trefu Sparty její střelec.

Jak řekl po utkání sparťanský asistent Marian Jelínek, Liberec dal Holešovickým lekci z proměňování šancí. Domácí může mrzet hlavně dvouminutová přesilovka pět na tři, v jejímž závěru díky dalšímu vyloučení hráli Pražané chvíli dokonce v šesti proti třem. “Podle mého názoru jsme byli dnes lepší, ale branky jsme dostávali my. Hnilička chytal dobře, ale spíše to byla z naší strany střelecká nemohoucnost,“ zlobil se Hanzlík.

Při třetím gólu Liberce byla na ledě obranná dvojice Hanzlík – Černošek. Celá pětice se ale vydala dopředu, nikým nekrytý Pletka se dostal do úniku a střelou nad Salfického rameno stanovil konečné skóre na 1:3. “Marek Černošek měl pravou stranu, já zas levou. Když prohráváme o gól, tak se vydáváme do útoku ve čtyřech hráčích, kdy jeden obránce to vzadu zajišťuje. Já jsem se vydal dopředu, ale bohužel mě útočník nezastoupil,“ vysvětloval nedorozumění sparťanské pětice čtyřiadvacetiletý hráč.

Spartu čeká hned za dva dny další náročný duel, jedou do Třince, který nastřílel zatím nejvíc branek. “Abychom se vyhnuli únavě z dlouhé cesty, tak vyrážíme do Třince už v pondělí odpoledne. Vyspíme se, dáme trénink a zkusíme v Třinci zvítězit,“ líčil Hanzlík program nejbližších desítek hodin. Sparta v minulých týdnech čtyřikrát za sebou vyhrála, nyní zase dvakrát prohrála. “Liga je hrozně vyrovnaná. Dvakrát vyhrajete a jste první, dvakrát prohrajete a jste devátí. Až mě překvapuje, jak je tabulka vyrovnaná.“

Další sparťanský obránce Richard Stehlík přičítal neúspěch v utkání chybám v defenzivní činnosti. “Udělali jsme chyby v obraně a na druhé straně jsme nevyužili přesilovky. Šance na skórování jsme měli, ale prohráli jsme si to v těch přesilovkách,“ komentoval směsicí slovenštiny a češtiny skalický rodák. Stehlík nepřičítal prohru špatné psychice týmu po prohře v Českých Budějovicích. “O pátečním zápase jsme mluvili jen v pátek. Pak jsme to vypustili a soustředili jsme se na další zápas.“

Proti Liberci vstřelil jedinou branku obránce, útočníci střelecky mlčeli. “Chyběl nám důraz před brankou. Také jsme si moc nahrávali, měli jsme radši více střílet,“ radil slovenský reprezentant. Také Stehlíka nejvíce mrzela nevyužitá dlouhá dvojnásobná přesilovka. “Nějaké střely jsme tam měli, ale moc jsme je nedoráželi.“ Vysoký obránce chodil na led s Františkem Ptáčkem, ale právě tato dvojice byla u prvních dvou inkasovaných branek. “Hlavu si z toho nedělám. Poučím se a jdu dále. Udělal jsem nějaké chyby, ale něco se mi i povedlo. Hokej je hra chyb, každým zápasem se učíme,“ nedělal si z prohry těžkou hlavu dvaadvacetiletý obránce.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila