26. 1. 2003 MiG

Havířov premiérovým soupeřem sparťana Šimíčka

Na první pohled nepříliš atraktivní duel. Do T-Mobile Areny zavítá letošní jistý barážista HC Havířov Panthers. Ovšem za poloviční vstupné bude v Holešovicích k vidění nejen herně se zvedající soupeř, ale především nová akvizice v dresu Sparty Roman Šimíček.
Zápas by si tedy fanoušci neměli nechat ujít. V minulém kole trenér Hadamczik po dlouhé době mohl poslat na led Róberta Tomíka, který se zotavil z poranění kolene a naskočil v průběhu zápasu v Plzni. Nastoupit by již v neděli také mohl Vojtěch Kubinčák, který již trénuje. Na marodce zcela jistě stále zůstanou Patrik Martinec, Martin Špaňhel, Jiří Zelenka a obránci Martin Richter a Pavel Šrek.

Hosté přicestují kompletní, i se svojí vysvítávající hvězdou, Martinem Čechem. Kmenový hráč Zlína byl v posledním zápase strůjcem havířovského vítězství právě nad jeho mateřským klubem. Jako dobrý tah se ukázalo angažování obránce Cartelliho, který je však v podivné situaci. V loňské sezóně hrál baráž za Kladno, letos si s velkou pravděpodobností zahraje opět baráž, tentokrát proti Kladnu. Havířov je v extralize ve všech ohledech nejhorším týmem. Nejmenší bodový zisk doplňuje nejmenší počet vstřelených a nejvyšší počet inkasovaných branek. Přesto to proti herně se zvedajícímu soupeři nebude lehký zápas. Vedle pozoruhodně častých bodových zisků Havířova v posledních kolech se do formy dostal i havířovský gólman Michal Mařík. Nebudete-li se moci vypravit přímo na zápas, bude vám k dispozici od 18 hodin náš on-line přenos.

Bilance HAV - SPA
1999/00: 0 - 0 - 4 (1:2, 3:5, 3:4, 2:5)
2000/01: 1 - 0 - 3 (2:5, 0:3, 3:2p, 1:5)
2001/02: 0 - 1 - 3 (2:3p, 2:2p, 2:3p, 5:6)