22. 10. 2013 HC Sparta

Hokejisté vybírali nové roztleskávačky

První kolo náboru cheerleaders Sportovního holdingu Praha se uskutečnilo v prostorách Tipsport areny a v porotě byli mimo jiné i hráči klubů pod hlavičkou SHP – Martin Procházka z HC Sparta Praha, Martin Kříž z ČEZ Basketball Nymburk a Kanaďan Spencer Humhries se Švédem Calle Ridderwallem z HC Lev Praha. Do výběrového řízení se mohl přihlásit kdokoliv, nakonec se porotě předvedla čtyřicítka dívek.

„Je to úplně jiný pocit, být v porotě a na někoho se dívat, než být ten, kdo předvádí nějaké výkony,“ usmíval se mladý sparťanský útočník Martin Procházka. „Hodnotil jsem hlavně podle toho, jak holky uměly tancovat a jak jim to slušelo. Některé z dívek vypadaly, že jsou skoro profesionálky,“ dodal talentovaný sparťan.

„Byl to hodně specifický zážitek. Cítil jsem se jako porotce Simon Cowell z American Idol,“ smál se Calle Ridderwall ze Lva a o kvalitě kandidátek na roztleskávačky vůbec nepochyboval. „Opravdu se snažily a na některých bylo vidět, že už někde předtím tancovaly. Když umíte vykopnout nohu nad hlavu, není o čem diskutovat,“ dodal.

A podle jakých kritérií se hráči rozhodovali? „Hlavně podle jejich tanečního umění a také podle úsměvu. Samozřejmě se nesmí opomíjet ani vzhled a musím říct, že některé z nich byly opravdu pohledné,“ pochvaloval si jeho spoluhráč Spencer Humphries a zároveň přiznal, že bylo opravdu těžké vybrat ty nejlepší.

Tým cheerleaders SHP se bude postupně rozšiřovat. Další kola náboru budou následovat, informace o přihlašování a termínech konkurzu se objeví na webech a dalších komunikačních kanálech jednotlivých klubů.