3. 12. 2009 Radek Papáček

Jan Hanzlík podepsal novou smlouvu!

Vedení pražské Sparty se dohodlo na prodloužení stávajícího kontraktu s Janem Hanzlíkem. Sedmadvacetiletý obránce podepsal smlouvu na další tři sezony. V Holešovicích bude tak působit minimálně do konce ročníku 2012/2013.

„Honza Hanzlík se stal dlouhodobě stabilním obráncem našeho mužstva a jsme rádi, že jej v týmu budeme mít i v následujících sezonách,“ uvedl Petr Bříza, generální manažer Sparty.

Jan Hanzlík přišel do holešovického klubu již v juniorském věku. Ve Spartě působí nepřetržitě do nynější doby. Stal se poměrně rychle členem A-týmu, za který začal pravidelně nastupovat. Je majitelem tří posledních mistrovských titulů. „Honza je v ideálním hokejovém věku a udržuje si dobrou výkonnost,“ řekl Petr Bříza.

V letošní sezoně Hanzlík zatím nechyběl v jediném extraligovém zápase, nastoupil ke všem 29 zápasům. V nich si připsal 5 kanadských bodů za 2 vstřelené branky a 3 asistence. Výbornou vizitku si dlouhovlasý obránce udržuje v hodnocení plus/minus účasti na ledě při vstřelených a inkasovaných brankách. S celkem 8 plusovými body je v tomto hodnocení nejlepším ze sparťanských obránců a spolu s Ondřejem Kratěnou také z celého kádru.

Profil Jana Hanzlíka

JAN HANZLÍK

Rodák z Mladé Boleslavi přišel do Sparty už v juniorském věku. V „A“ týmu nejprve zaceloval okénka po zraněných, hostoval v prvoligovém Berouně a v Mladé Boleslavi. Účastník mistrovství světa hráčů do 18 i 20 let se do sestavy Sparty prosadil trvaleji během ročníku 2001/2002. Naskočil i do deseti zápasů play off a spolu s dvacátými narozeninami oslavil i svůj první extraligový titul. Na jaře roku 2002 si zahrál i za českou reprezentaci v přípravě na mistrovství světa s Německem. Nahradil tehdy zraněného pardubického Michala Sýkoru. Od sezony 2003/2004 patří zadák s image zlého muže Sparty k základním kamenům defenzívy pražského týmu. Hanzlík vystřídal za několik let ve sparťanském dresu spoustu parťáků, nejraději však vzpomíná na výluku NHL a spolupráci s Karlem Pilařem. Hanzlík v této sezoně 2004/2005 získal jedenáct bodů, ale také sedmadevadesát trestných minut. V následujícím ročníku se stal s dvanácti body dokonce nejproduktivnějším obráncem Sparty. Sám však tvrdí, že pro něj kanadské body nejsou důležité, mnohem více jej zajímá statistika plus / mínus. Milovník vyhrocených zápasů si jich užil i během vyřazovacích bojů na jaře 2005, kdy vytvořil sehranou dvojici s Jiřím Vykoukalem. Po souboji s městským rivalem Slavií přidal do své sbírky už druhou zlatou medaili. Během následující sezony pokračovala spolupráce s Vykoukalem i se Spartou, v lednu 2007 podepsal novou dvouletou smlouvu. Před nabídkami ostatních extraligových týmů i před cizinou dal Hanzlík přednost Spartě, své srdeční záležitosti. Během sezony nastřílel šest branek, čímž si stanovil svůj dosavadní střelecký rekord. Po šestém finále s Pardubicemi pozvedl potřetí v kariéře nad hlavu mistrovský pohár. Hanzlík má na úspěchy originální recept. K nažhavení před zápasy používá Alpu, nechává se jí před zápasy namasírovat. Nezřídka musí také maséři Hanzlíkovi před utkáním udělit pár pořádných facek. V ročníku 2008/2009 si Hanzlík připsal osobní ofenzivní rekord, když nasbíral šestnáct bodů. K defenzivní práci si od roku 2007 přidal i trénování. Nyní působí ve Spartě jako asistent u páté třídy.