31. 7. 2007 Michal Miškovský

Juniorům Sparty se zápas v Boleslavi nepovedl

Sparťanští junioři obstarali stejně starým hráčům Mladé Boleslavi, kteří v minulé sezoně postoupili do nejvyšší soutěže ve své kategorii, první prověrku s extraligovým klubem během přípravy. Jedním z rozhodujících faktorů, které měly vliv na výsledek, byl nezachycený drtivý nástup Boleslavi do druhé třetiny, když právě v ní domácí rozhodli o první výhře v přípravě.

Boleslavští šli do zápasu s jedinou změnou oproti včerejšímu utkání s Chomutovem. Post druhého gólmana obsadil Tůma místo Hrubého. Sparta přijela do Mladé Boleslavi jen s 15 hráči do pole. V šesté minutě nebezpečně v blízkosti Fikrta tečoval střelu Hanzla Hájek. Naštěstí pro domácí těsně mimo.

Domácí dostali výhodu první přesilovky ve 12. minutě, ale sami inkasovali. Sparťané vyhodili puk ze své třetiny a Boleslavští odešli střídat. Fikrt si pohrával s pukem za svou brankou příliš dlouho, do souboje s ním šel Slába, získal kotouč a pohodlně poslal Pražany do vedení.

Druhá přesilovka ze 17. minuty Středočechům vyšla dokonale. Kaveš měl zakrytý výhled, čehož využil Ondřej Bílek a střelou od modré vyrovnal na 1:1. Hosté v závěru třetiny svou první početní výhodu nevyužili a do kabin se odcházelo za nerozhodnutého stavu.

Lepší vstup do druhé třetiny si domácí nemohli přát. Hned po 50 vteřinách hry se přesně za záda Kaveše trefil Protasenja. Neuplynula dlouhá doba a sparťané srovnali krok. Před bránou volný Škaloud dostal puk přesně na hokejku a mazáckým způsobem vyrovnal. Na druhé straně o minutu později neuspěl v nájezdu Bříška.

Že se brankostroj rozjel na plné obrátky, to se potvrdilo i ve 28. minutě. Nahozený kotouč z hole Pennigera tečoval za záda brankáře Sparty Protivný. Do druhé poloviny utkání nastoupil do brány hostí Michalec, jenž vystřídal Kaveše. Čisté konto však udržel jen necelé tři minuty. Obrana Sparty nezafungovala správně a tři domácí hokejisté najížděli na jediného protihráče. Krejčík udělal správný krok, když se rozhodl zakončit. Trefil odkrytou část branky a zvýšil na 4:2.

Druhé dějství bylo v režii Boleslavských a po zásluze vyhráli druhou část hry 3:1, celkově vedli 4:2 a měli slušně nakročeno za výhrou.

Na začátku poslední třetiny měli hosté k dispozici třetí přesilovku, jenže většinu času se hrálo ve sparťanské třetině a k ohrožení branky Fikrta nedošlo. K početní výhodě se dostali také Středočeši, ale dvakrát nedokázali dorazit kotouč do odkryté brány. Stav zápasu tudíž zůstal stejný.

Jelikož domácí měli nahráno z prvních dvou třetin, spoléhali ve třetí části především na obrannou činnost a do útoku se často nevydávali. Sparťané se snažili o nátlakový hokej, nicméně defenzíva Boleslavských pracovala bezchybně. V závěru se už ani jeden z týmů do žádné vyložené šance nedostal a hokejisté z města škodovek po skvěle odehrané prostřední dvacetiminutovce vyhráli 4:2.

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 17. O. Bílek (Chamrád), 21. Protasenja, 28. Protivný (Penniger), 33. Krejčík - 12. Slába, 25. Škaloud. Rozhodčí: . Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 80.

BK Mladá Boleslav: Fikrt - F. Bílek, Maršík, Unuk, O. Bílek, Klaban, Soukup, Milotinský, Houser - Chamrád, Chochola, Protasenja - Krejčík, Bříška, Tondr - Antončík, Mišner, Velechovský - Protivný, Hodaň, Zorkler, Martínek, Penniger, Hodaň

HC Sparta Praha: Kaveš (31. Michalec) - Hauzl, Švácha, Vrána, Sem, Husák, Trojan - Hájek, Slába, Pacovský - Morkes, Pekárek, Sladký - Kavka, Škaloud, Borovský