31. 10. 2005 Lucie Vítková

Kladno bez opor hostí Spartu

Rabat, odvěký rival téměř sousední Sparty, se trápí. Svěřenci kouče Müllera nedokázali pětkrát v řadě zvítězit a propadají se tabulkou stále níže. Mužstvu chybí zraněné opory, které Kladno v úvodu sezóny táhly. Sparta bude chtít využít pokleslou formu Středočechů a urvat všechny tři body na své konto. Zápas začíná v 17:30.
O soupeři ...
Začátek sezóny podceňovanému Kladnu vyšel na výbornou. Omlazený a oproti loňsku nezkušený tým se dokázal nadchnout k dobrým výkonům, které po šesti utkáních bez porážky vyhouply Rabat do horní poloviny tabulky. Poté se nečekaně vytratila z holí kladeňáků střelecká produktivita, když ve dvou po sobě jdoucích zápasech nedokázali vsítit žádnou branku. Na dobrý začátek již Rabat nenavázal, podává spíše nevyrovnané výkony. Největší podíl na poklesu formy mají zranění, když mužstvu nemůžou pomoci ostřílení borci jako Patera či gólman Orct. Přesto to bylo právě Kladno, které jako první dokázalo přehrát do té chvíle neporaženou Slavii.

Na kladenském ledě se během utkání neobjevují čtyři hokejisté. Gólman Zdeněk Orct laboruje s „tenisovým loktem“, Pavla Pateru trápí poranění kolene, stejně jako mladíčka Hluchého. Martina Frolíka zradilo rameno a nejspíš si v této sezóně již nezahraje. Těžkou situaci přišlo pomoci vyřešit hned trio hokejistů. Tomáš Klimt a Ladislav Vlček přispěchali z prvoligových klubů, kapitán Josef Zajíc uspíšil svou léčbu kolena.

Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
Nejproduktivnějším Buldokem je paradoxně obránce Martin Ševc. Čtyřiadvacetiletý hokejista nastřílel již pět branek, dalších devět připravil svým spoluhráčům. Nadaný mladík tak v právě probíhajícím ročníku nastřádal dvakrát tolik bodů, co za celý loňský rok. Nadprůměrnými výkony si řekl o pozvánku do reprezentace, když jej trenér národního týmu Hadamczik povolal na Karjala Cup. Nejpilnější včeličkou v útoku je Vítězslav Bílek. Odchovanec kladenského hokeje nachytal gólmany již sedmkrát a vede tak klubovou statistiku střelců. S dalšími pěti asistencemi se pak řadí na druhé místo kanadského bodování Rabatu. Hbitému útočníkovi nejvíce prospěla spolupráce s hvězdami formátu Patery a Procházky.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
První středočeské derby letošního ročníku nemělo vítěze. Sparťanské duo Netík – Sivek obstaralo Spartě dvoubrankové vedení, mělo následně prsty také ve třetím gólu. Ovšem řadění mladé dvojice na tříbodový zisk nestačilo. Kladno se vzpamatovalo zejména díky Paterovi, který dvěma zásahy vynutil svým spoluhráčům prodloužení. V nastaveném čase nerozhodl nikdo, na tabuli zůstal nerozhodný výsledek 3:3.
O Spartě:
Sparta v posledních kolech dala zapomenout na krizi a zlepšenými výkony potěšila nejen sebe, ale také své příznivce. Po třech vítězstvích v řadě klopýtla doma s Třincem, ovšem náladu si zpravila v utkání s Pardubicemi. Pražané po většinu zápasu jen marně dobývali dvoubrankový náskok hostí, avšak nakonec dokázali urvat vítězství v prodloužení. Na Kladně bude trenérovi Šindelovi nadále scházet trio obránců Vykoukal, Stehlík a Tabaček, k dispozici nebude také centr Kašpařík. Nejistý je start Netíka, který vynechal poslední utkání kvůli zdravotním problémům a také Martina Štrby.
Ve Spartě nejvíce září:
Sparťanský zadák Marek Černošek byl vůdčí postavou Pražanů v posledním duelu s Východočechy. Jeho šibalská branka od červené čáry odstartovala mohutný obrat Sparty v utkání. Zdatný obránce se podílel asistencemi také na zbylých trefách svých spoluhráčů. Tři body z utkání upevnily Černoškovo prvenství mezi nejproduktivnějšími beky Sparty, když devětadvacetiletý hokejista nasbíral již osm bodů. Sparťanský expres Petr Ton si po jednadvaceti zápasech stále drží průměr jednoho bodu na zápas. Dvanáct gólů a devět přihrávek zaručuje sparťanovi vedoucí pozici mezi extraligovou smetánkou. Svým posledním zásahem, pět vteřin před závěrečnou sirénou v zápase s Pardubicemi, vyrovnal Ton stav utkání a poslal Spartu do prodloužení. Na čele tabulky produktvity se Ton, který převzal štafetu od Marka, drží již několik dní. S šesti trestnými body je hbitý útočník navíc jedním z nejslušnějších.
O zápase:
Zápas startuje v úterý 1. listopadu 2005 na zimním stadioně na Kladně od 17:30. Utkání můžete také sledovat v online přenosu na našich stránkách.
Sestavy z minulého kola:
Bříza - Toman, Jan Hanzlík, Dobroň, O. Malinský, Černošek, Nikolov - O. Kratěna, J. Straka, Chabada - Špaňhel, Sivek, Vopat - Ton, Marek, Štrba - M. Růžička, Havelka.
Lev - Ševc, Hájek, L. Procházka, Špelda, V. Čech, Zeman - Michael Frolík, Gardoň, Martin Procházka - Bílek, Huml, Tlustý - Horna, Zajíc, Kalla.
Vzájemná bilance zápasů
1999/2000: 1 - 1 - 2 2:4 2:5 6:2 3:3