22. 5. 2015 HC Sparta

Kvalitní zápasy na turnaji v Itálii i v CHL

Soupeři z Německa, Švýcarska či Norska. A také tuzemské celky. To je plán sparťanských zápasů pro období před startem nového extraligového ročníku. Kromě letní přípravy se tedy definitivní podobě blíží i plán předzávodního období. Ještě před ostrým vstupem do prestižní Champions Hockey League sparťané odehrají třeba domácí přípravu s Libercem a také dva duely v rámci vyhlášeného Dolomiten Cupu v Itálii.

Letní příprava odstartovala 18. května a potrvá až do začátku července. Během ní sparťanské mužstvo v závěru června absolvuje také skoro týdenní soustředění v resortu Svatá Kateřina v Počátkách na Vysočině. „Zvolili jsme tuto variantu, protože v resortu Svatá Kateřina jsou ideální podmínky k jednomu z cyklů letní přípravy. Navíc není od věci změnit na pár dní prostředí a absolvovat společné soustředění,“ říká Patrik Martinec, sportovní manažer Sparty.

Po následné individuální fázi přípravy naváže tzv. předzávodní období, které odstartuje nástupem na led ve druhé polovině července. První zápas odehrají sparťané v pátek 7. srpna doma proti Bílým Tygrům Liberec. Poté se přesunou na soustředění do italských Dolomit, které je naplánované od 14. do 19. srpna a bude zahrnovat také turnaj Dolomiten Cup. Na něm se Sparta střetne se dvěma celky z trojice Adler Mannheim, ERC Ingolstadt (oba Německo) a Kloten Flyers (oba Švýcarsko). 14. srpna se Sparta utká s Ingolstadtem, poté 16. srpna bude hrát buď o třetí místo s poraženým ze druhé dvojice, nebo finále proti vítězi.

„Do plánu přípravy před startem Champions League ještě mohou přibýt nějaké zápasy s tuzemskými soupeři, stejně tak je ještě prostor před začátkem extraligy. Ale základní rámec utkání je hotov. Jde nám v první řadě o to se výborně připravit na Ligu mistrů, která je pro nás opět jasnou prioritou,“ vypráví Martinec. „Z tohoto důvodu jsme velmi rádi, že se nám podařilo domluvit účast na turnaji v Dolomitech, kde se střetneme se špičkovými evropskými celky.“

Po Dolomiten Cupu už budou sparťané vyhlížet vstup do druhého ročníku Champions Hockey League. Ve čtvrtek 20. srpna čeká Jandačovu partu zápas na ledě norského Hamaru, o dva dny později hraje Sparta ve švýcarské Ženevě. Domácí odvety jsou na programu v pátek 28. srpna (18.30 proti Hamaru) a v sobotu 5. září (15.30 proti Ženevě). Oba zápasy se hrají v holešovické Tipsport areně a vstupenky budou v prodeji od 28. července.

„Naším jednoznačným cílem je uspět v Champions Hockey League minimálně jako v minulé sezoně. Povedlo se nám jako jedinému českému týmu probojovat do play off a nebyli jsme daleko od postupu mezi nejlepších osm celků, což nám nakonec bohužel nevyšlo. Chceme to tedy napravit,“ doplňuje Martinec, podle kterého Spartu opět čekají těžká střetnutí. „Hamar je dlouhodobě na špičce norské ligy, o jejíž kvalitě svědčí například to, že Stavanger loni dokázal vyhrát v Třinci. Co se týče kvality švýcarského soupeře, tam není třeba nic moc rozebírat. Ženeva je tým patřící mezi nejlepší v Evropě.“

Kalendář zápasů Sparty v CHL a přípravě:

• 7. srpna: Sparta - Liberec (Tipsport arena)
  • 14. srpna: Ingolstadt - Sparta (Dolomiten Cup Neumarkt)
  • 16. srpna: finále / zápas o třetí místo (Dolomiten Cup Neumarkt)
  • 20. srpna: Hamar - Sparta (CHL, 19:00)
  • 22. srpna: Ženeva - Sparta (CHL, 19:45)
  • 28. srpna: Sparta - Hamar (CHL, Tipsport arena, 18:30)
  • 5. září: Sparta - Ženeva (CHL, Tipsport arena, 15:30)

Vstupenky na domácí zápasy CHL budou v prodeji od 28. července, vstupenky na zápas s Libercem od 20. července.