24. 8. 2014 Tomáš Zetek

Lukáš Pech: K výhře pomohli i naši fanoušci

Se svými křídly ovládl utkání. Společně byli na ledě u všech pěti sparťanských zásahů. LUKÁŠ PECH řídil jako šéf letky s parťáky Kumstátem a Rolinkem nelítostný sestřel švédských strojů. Sparta vyhrála ve druhém utkání Champions Hockey League na ledě Växjö Lakers 5:2. Ze skandinávského tripu si tak odváží pět bodů a do Prahy se v pondělí vrátí jako lídr skupiny G. „Se ziskem pěti bodů jsme samozřejmě moc spokojeni,“ potvrzuje šikovný útočník, jenž si v neděli připsal čtyři body za dva góly a stejný počet asistencí.

Aby jeden útok zařídil pět gólů v zápase, to se jen tak nevidí. Co říkáte?
Sedlo nám to dneska výborně, to je pravda. Ale hráli jsme dobře jako tým a to je nejdůležitější. Že to dneska vyšlo gólově naší lajně, to je pozitivní, ale příště to může být zase někdo jiný. Máme vyrovnané všechny útoky a každý zápas může nastřílet góly jiná formace.

Čím si vysvětlujete, že se vám proti Växjö s Petrem Kumstátem a Tomášem Rolinkem tolik dařilo?
Je to samozřejmě hodně ovlivněné i prací a podporou obrany, která hrála výborně. Počínali jsme si dobře v obranném pásmu, zvládali jsme rychle dostávat puky do střední třetiny, a tím přecházet do přečíslení. Dařilo se to celému týmu, a proto jsme uspěli.

Můžete být tedy kompletně spokojeni s průběhem celého utkání, které jste nakonec vyhráli 5:2?
Vždycky je co zlepšovat. Ale hráli jsme dobře. Až na několik momentů, kdy nás soupeř dostal v naší třetině pod tlak, jsme jim nedovolili moc gólových příležitostí. Chtěli jsme vyhrát a to se povedlo, jsme spokojení.

A jaké je hodnocení kompletního skandinávského dvojzápasu, který jste zahájili výhrou na nájezdy v Kuopiu?
Pět bodů je super. Jsme v čele skupiny a to je parádní počin. Jeli jsme sem s touhou urvat co nejvíce bodů, v nejlepším případě vyhrát obě utkání, což se nám podařilo. Je to super.

S Växjö jste odehráli povedený zápas a navíc před dobrou kulisou. Vnímal jste to?
Od Karla Pilaře, který tu působil, jsme měli informaci, že hokej tady mají lidi na prvním místě. A bylo to znát, přišly asi tři tisíce a vytvořily dobrou atmosféru. Té výraznou měrou pomohli i naši fanoušci, kterých přicestovalo něco kolem padesáti. Celý zápas nás podporovali, a zato jim patří velký dík. I oni se podíleli svým výkonem na vítězství Sparty.

Vidět při utkání ve Švédsku zaplněný sektor hostů, to muselo být překvapení…
Kdepak. My jsme měli podrobné informace o jejich příjezdu už několik dní dopředu. Věděli jsme, že se za námi vydají na dalekou cestu autobusem. Prý jeli sedmnáct hodin. Klobouk dolů před nimi, neskutečný výkon. Jak jsem řekl, při zápase jsme jejich podporu vnímali a pomohlo nám to. Po utkání jsme si udělali u autobusu společnou fotku. Bylo to příjemné.

Co vás čeká nyní?
V pondělí máme ještě trénink ve Växjö, pak se autobusem přesuneme do Kodaně na let do Prahy. Dorazíme v pondělí pozdě večer a v úterý budeme mít asi dobrovolný trénink. Pak zase zpátky najedeme na klasický tréninkový režim v Praze a budeme se chystat na odvety s Kuopiem a Växjö. Hlavně věřím, že nás přijde podpořit hodně fanoušků. Máme v Lize mistrů dobře vykročeno, tak na to musíme v domácím prostředí navázat.