16. 1. 2017 HC Sparta

Máme před sebou těžkou odvetu, ví kouč Kalous

Úterní večer může být jedním z mnoha, které mají čestné místo v bohaté klubové historii Sparty. V 18.30 hodin padne v O2 areně úvodní buly odvetného semifinálového duelu prestižní Champions Hockey League se švédským Växjö Lakers. Výchozí pozice je velice příznivá, sparťané totiž zvítězili ve Skandinávii 2:1. „Máme před sebou těžkou odvetu. Bude to velký zápas,“ dobře ví kouč JIŘÍ KALOUS.

..:: VSTUPENKY NA DOMÁCÍ ZÁPAS V PRODEJI ::..

Sparta mohla přivézt ze Švédska ještě lepší výsledek, šance na další vstřelené góly měla. Ovšem také čelila ve třetí třetině tlaku soupeř. „Hrálo se na vysoké úrovni, navíc poměrně tvrdě. Nicméně výsledek jsme uhráli výborný, škoda jen neproměněných šancí, branek jsme mohli dát i víc. To platí ale i o soupeři, také se dostali do příležitostí a nás při nich podržel výborně chytající Tomáš Pöpperle,“ říká Jiří Kalous.

„Potvrdilo se, že Växjö je špičkový švédský klub, který předvádí agresivní a nátlakový hokej. Nicméně já jsem nesmírně šťastný, že se nám povedlo uhrát takový výsledek, který nám dává šanci na finále Ligy mistrů,“ dodává kouč. Zápas ve vysokém tempu, plný emocí a pohledných hokejových akcí. To se dá čekat i od úterní odvety v Praze. „První zápas ve Švédsku jsme sice zvládli, ale máme před sebou těžkou odvetu. Těžkou, ale nikoliv nezvladatelnou, což jsem říkal o celém dvojzápase už před prvním duelem.“

Postup mezi čtyři nejlepší týmy Evropy je obrovským úspěchem jak pro Spartu, tak celý český hokej. Parta vedená kapitánem Jaroslavem Hlinkou může udělat další krok, jenž by znamenal už finálovou účast v této prestižní soutěži. „Jsem upřímně velice rád, že se nám podařilo ve srovnání nejlepších evropských týmů postoupit až do semifinále. A přál bych si, aby ani semifinále pro nás nebylo konečnou stanicí,“ říká Kalous. „Záleží jen na nás, jak zvládneme domácí odvetu, výchozí pozice není špatná.“

Mezi oběma semifinálovými duely Champions Hockey League získala Sparta čtyři extraligové body z duelů proti Karlovým Varům a Plzni. Teď čeká hráče a fanoušky zase o něco vyšší hokejový level. „Věřím, že jsme na Švédy dobře připraveni. Už v prvním zápase náš systém hry fungoval. Hráče jsme upozorňovali na to, že soupeř nebude na svém nátlakovém hokeji do odvety určitě nic měnit,“ ubezpečuje sparťanský trenér. „Bude to velká hokejová bitva.“

Photo by Växjö Lakers / Champions Hockey League via Getty Images

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila