31. 7. 2003 MiG

Mladíci zdolali Beroun

Mužstvo Sparty složené z mladých hráčů doplnili pouze Broš a Řezníček. Beroun i s mistrem světa z Vídně Jiřím Vebrem se dostal do vedení, do konce utkání však sparťané třemi zásahy skóre otočili. Svoji střeleckou pohotovost opět prokázal slovenský forvard Gabriel Špilár.
Počáteční respekt hostů vzal po několika minutách za své a Tesárek v přesilové hře dorážkou překonal Pöpperleho, na trestné pykal Řezníček. První třetina jinak příliš zajímavého několika desítkám diváků nenabídla. Druhou třetinu zahájili hosté s Pöpperlem v bráně, do sparťanské klece se postavil Schwarz a zanedlouho musel krýt samostatný nájezd Gengela, který naskočil z trestné lavice. V dalším z mnoha oslabení se podařilo domácím srovnat. Špilár namazal Jakešovi a ten rychlou střelou poslal puk do sítě. Po chvíli Schwarz kryl dvě vyložené šance v rychlém sledu. Beroun si na 40 sekund vyzkoušel i přesilovku 5 na 3, stav se neměnil. Proti bojovným Medvědům se do vedení sparťané dostali chvíli po úvodním buly třetí třetiny. Špilár pohodlně mezi betony brankáře Pöpperleho dal na 2:1. Za chvíli se na branku Berouna řítil Broš, ale neuspěl. Vyrovnat mohl Slížek, ale trefil v 52. minutě jen tyč.

Rozhodl v oslabení Kasík, který nechytatelně dokončil akci Šindela, kterého sledoval z hlediště jeho otec, bývalý vynikající brankář. „Ta přihrávka na gól byla nádherná,“ s úsměvem komentoval počin svého syna Jaromír Šindel. V bojovném utkání s málem šancí a mnoha vyloučeními mužstvo Sparty tvořené téměř výhradně mladými hráči přehrálo hosty z Berouna 3:1. Trenér Alois Hadamczik opět sledoval své ovečky z tribuny. „Není na tom co komentovat, je to stále jen příprava,“ zůstal po zápase tajemný.

Sparta Praha - Beroun 3:1 (0:1, 1:1, 2:0)
Branky: 32. Jakeš, 41. Špilár, 55. Kasík - 13. Tesárek. Vyloučení: 12:6. Využití: 0:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 100. Rozhodčí: Svoboda - Lhotský, Bejček.

Sestava Sparty: Pöpperle (21. Schwarz) ; Výtisk, Řezníček, Mrázek, Hanzlík, Míka, Kasík - Kristek, Broš, Špilár - Paroulek, Langhammer, Vondráček - Kašík, Volráb, Jakeš - Šindel, Hromas.