31. 10. 2004 Vojtěch Gibiš

Motivovaný Karel Pilař hrál na křídle, Jan Hanzlík se pral

Sparta se dnes protrápila k vítězství v poměru 2:1. Po dvou rychlých gólech přišlo snížení Litvínova. V útoku dnes musel opět hrát obránce Karel Pilař, neboť Spartě dnes chybělo pět hráčů.
Karel Pilař tak téměř po měsíci dostal šanci opět si vyzkoušet jaké je to být forvardem. „Dnes před zápasem někteří kluci říkali, že nebudou hrát. Já jsem si dělal legraci, že je opět v útoku zastoupím. Minutu na to si mě zavolal pan Lener zavolal a sdělil mi, že nastoupím opět na křídle.“ Obránce Toronta se snažil v útoku napadat a rozrušovat hru soupeře. „Snažil jsem se, ale moc mi nešlo. Útočník se musí úplně jinak pohybovat, a proto není tak jednoduché najednou hrát vepředu. Pak jsem se dohodli s trenéry, že se vrátím nazpátek do obrany.“

Sedmadvacetiletý bek dal již letos pět gólů, což by mu mohli leckteří útočníci Sparty závidět. „Máme tu víc kluků, kteří mají víc než pět gólů. Nevím sice kolik, ale vidím, že se daří všem pětkám. Já chodím hodně na přesilovky, a tam mám za úkol pomáhat vepředu útočníkům. Jsem hlavně rád, že se nám zatím daří.“

Dnes hrála Sparta šest přesilovek, ale přesto se jí v početní výhodě nedařilo. A to i přesto, že v závěrečné třetině hrála tři přesilovky za sebou. „Dnes byly útoky hodně rozházené. Máme přesilovky nacvičené v jiném složení, a bylo vidět, že jsme si nerozuměli. Možná nás měl Litvínov i přečtené, ale hlavní díl na tom neslo to, že jsme zkoušeli vymýšlet věci jež nemáme zažité.“

Sparta opět dnes vstřelila dva rychlé góly, a poté přestala lehce hrát. „My jsme už několikrát takhle na někoho vlítli, vedli jsme dva nebo tři nula. Pak jsme podvědomě polevili, a ten soupeř to poznal a zabral. Naštěstí jsme většinou i takovéhle zápasy dotáhli do vítězného konce. Je to opravdu v podvědomí. Je škoda, že nedáme čtvrtý, pátý gól.“

Karel Pilař odehrál většinu svojí domácí kariéry v dresu Litvínova. Proto byl pro něj dnešní zápas výjimečný. „Moc jsem se na ten dnešní zápas těšil. Prožil jsem tam moje nejlepší roky v extralize. Hrál se tam výborný hokej, a prožil jsem tam s Robertem Reichlem super sezónu. Znám i všechny kluky z Litvínova, takže jsem byl hodně motivován. Možná proto jsem tolik lítal v útoku, a občas propadal.“

Dvaadvacetiletý obránce Jan Hanzlík prožil rušný závěr zápasu. Po potyčce s Jiřím Šlégrem, v níž vystupoval jako ten pasivnější obdržel trest dvě plus pět minut, plus do konce utkání. „Litvínov hrál power play. Jirka Šlégr najel do brankáře, já jsem ho odstrčil, a následně z toho vznikla rvačka. Mrzí mě následný incident, kdy na mě Jirka vyjel znova. Já jsem to neviděl a jedna mi přisvištěla do oka.“

Jan Hanzlík odešel do kabiny velmi rozezlen, dokonce rozštípal svojí hokejku na tři kusy. „Byl jsem hodně naštvaný, protože si myslím, že ten trest pro mě byl neadekvátní. Podle nových pravidel bych měl dostat dvě minuty, neboť to byl souboj jeden na jednoho, a já jsem nic zvláštního neudělal.“

Utkání s Litvínovem oku náročného hokejového diváka příliš radosti neudělalo. „Dnešní zápas byl hodně upracovaný. My jsem hráli výborně prvních deset minut, ale potom jsem přestali hrát. Zbytečně jsme přestali napadat, potom se hrál strašný hokej ve středním pásmu. Kdybychom přidali třetího góla, mohlo být rozhodnuto,“ myslí si mladý bek.

V posledních zápas sbírá Jan Hanzlík jeden plusový bod za druhým. „Sám jsem se díval dnes před zápasem na statistiky. Mám tam plus devět nebo plus deset kladných bodů. Nezměnil jsem herní styl, ale vyříkal jsem si to s tou naší lajnou z NHL. Hrajeme teď trochu jednodušeji, klukům vepředu to lepí. Navíc hrajeme na sedm beků, a já občas naskakuji do čtvrté obrany. Mám tedy hodně prostoru na ledě. Je to sice jenom statistika, ale jsem za to samozřejmě rád,“ hodnotí své plusové body Jan Hanzlík.

V T-Mobile Areně se v posledních dvou zápasech nedaří moc útočníkům Sparty. Ze čtyř vstřelených gólů si totiž tři připsali obránci. „Je to pravdal ale je to tím, že máme nyní velkou marodku. Na druhou stranu je dobře, že dávají góly všichni hráči.“ Sparta si dnes upevnila vedoucí pozici v lize, poté co Zlín prohrál v Karlových Varech. „Konečně už Zlín prohrál, strašně dlouho se nás držel,“ směje se “bitkař“ Hanzlík.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila

Kouč juniorů Netík: Těší mě, jak kluci rostli