1. 10. 2015 Tereza Velikovská

Musíme lépe bránit, má jasno trenér Jandač

Potřetí v řadě dospěl zápas Sparty až do samostatných nájezdů. A zatímco doma proti Hradci Králové sparťané dotahovali náskok soupeře a nakonec zvítězili v rozstřelu, na ledech Litvínova a Liberce to byl opačný scénář. Soupeř se dotáhl, srovnal a nakonec zvítězil. "Musíme lépe bránit. Neudrželi jsme hodně nadějné vedení a v podstatě ztratili vyhrané utkání," nešetří kritikou kouč JOSEF JANDAČ.

Na ledě Bílých Tygrů, kteří měli před předehrávkou sedmého extraligového kola na kontě stejně bodů jako Sparta, vedli Pražané hned dvakrát o dva góly. "Měli jsme utkání celkem dobře rozehrané, ale přišli jsme o něj ve třetí třetině, kdy jsme neudrželi vedení, které bylo hodně nadějné. V podstatě jsme ztratili vyhrané utkání," konstatuje sparťanský kouč.

Po srovnání v podání Liberce a bezbrankovém prodloužení tak přišla už potřetí v řadě na řadu dovednostní soutěž. Na straně Tygrů proměnili Bakoš a Radivojevič, na té sparťanské pouze Netík. Réway s Kudrnou neuspěli. "Není to jenom o štěstí, ale také o umění. Předminulý zápas jsme skákali tři metry vysoko, jak tu máme ideálního hráče na nájezdy, a od té doby žádný neproměnil. Musí to na sebe vzít i ostatní, není to o jednom hráči," podotýká Jandač směrem k Martinu Réwayovi, hrdinovi duelu s Hradcem.

Ten proměnil tři ze tří pokusů, ale poté v Litvínově ani v Liberci neuspěl. "Ale máme v kádru další. Třeba Pecha, který nedal spoustu nájezdů, šikovný by měl být i Přibyl, ale ještě nedal nájezd, co jsem ho na něj poslal. Takže jsem zkusil jiné hráče. A Netík proměnil, i loni asi osm z dvanácti nájezdů dal. Minulý zápas chyběl, teď se přidal jako další hráč na nájezdy. A jako třetího jsem zkusil Kudrnu," rozebírá kouč penaltový rozstřel.

V tom očekával i lepší výkon gólmana Tomáše Pöpperleho. "Dostaneme dva góly ze tří nájezdů, takže to musí taky Pöpperle trošku zatáhnout vzadu," nabádá. A co speciální trénink samostatných nájezdů? "Trénovat se to samozřejmě dá, jsou hráči, kteří to pilují hodně. Jedna věc ale je zkoušet si to na tréninku a druhá je to pak realizovat v zápase. Tam je psychický faktor zodpovědnosti a navíc samozřejmě soupeřův brankář," uvědomuje si.

Sparta je po zisku dvou bodů po dvou nájezdových prohrách v polovině své venkovní šňůry, nyní ji čeká ještě duel Tipsport extraligy na ledě Komety Brno a poté odveta prvního kola play off Champions Hockey League ve švýcarském Curychu."Hrajeme čtyři hodně těžké zápasy v řadě venku, a to včetně Curychu. Bohužel je trošku znát marodka beků, která v posledních týdnech byla hodně plná. Kluci nejsou rozehraní a bylo to na nich vidět," povzdychne si. Cíl do dalších zápasu je tak jasný: "Musíme lépe bránit!"