25. 9. 2009 Lucie Strouhová

Nepochybovali jsme, že zápas neotočíme, věřil Broš

Prakticky celé utkání s úřadujícím mistrem musela Sparta dotahovat náskok soupeře. Vyrovnat ji v průběhu utkání pomohl Michal Broš, který ani na moment nepřestal věřit, že by jeho mužstvo mohlo v osmém kole prohrát.

Michale, co Spartě stále chybí, aby vyhrála za tři body?
Jsme remízoví králové, stále nám chybí jeden gól. Myslím si, že jsme většinu zápasu lepším týmem, ale během deseti hluchých minut dostaneme jeden, dva góly a už nedokážeme odpovědět stejným metrem v naší převaze. Ve Zlíně jsme soupeře ve druhé třetině nepustili z obranného pásma, ale do vedení jsme se prostě nedostali. Stejně jako s Karlovými Vary, kde jsme měli úniky, brejky a dobré příležitosti utkání rozhodnout. Musíme nadále pracovat a věřit tomu, že to zlomíme.

Michal Broš
Tentokrát se nepovedl začátek, během patnácti vteřin jste prohrávali o dvě branky…
Začátek jsme měli dobrý, ale vzápětí jsme nezvládli dvě střídání a dostali pořádnou studenou sprchu. Ale celý zápas byl stále před námi a věřili jsme si, že zvládneme utkání otočit. Na střídačce vůbec nebylo pochyb, že bychom neměli na to zápas zvrátit, a to ani za stavu 2:3. Byli jsme zkrátka lepším týmem a věřili si, že to zvládneme dovést do vítězného konce. Cítíme, že na to máme, že je to otázkou jediné povedené střely.

Hodně laciná branka na 2:3 mužstvu určitě také nepomohla…
Bylo to nepříjemné, ale pořád před námi byla jedna třetina. Máme takové mužstvo, že můžeme s kýmkoliv prohrávat o branku, o dvě, ale musíme zkrátka vzápětí zabrat a zápas vyrovnat nebo otočit. Neexistuje nějaké utkání vypustit.

V závěru jste měli jedinečnou příležitost zvrátit utkání v pětiminutové přesilovce, proč to nevyšlo?
Sehráli jsme ji vyloženě spatně. Chyběla tomu šťáva, nešli jsme do zakončení, nesnažili jsme se ani o dorážky. Přesilovky jsme hráli celý zápas dobře, ta pětiminutová ale byla opravdu nejhorší. Mohli jsme v ní otočit utkání, o to více to mrzí.

Už druhé utkání nastupujete s Kratěnou a Tonem, celé pětce se náramně daří, jste spokojeni?
V naší lajně by se hrálo dobře komukoliv. Určitě jsem rád, že se nám společně daří, ale jde mi hlavně o vítězství. Vyhráváme v prodloužení, ale jsem trošku smutný, že to není za tři body. Každý bod je určitě dobrý, ale na druhou stranu je špatné bodík po bodíku ztrácet. Je to lepší než prohrávat. Mám dobrý pocit z naší hry, soupeře přehráváme, ale výsledkově spokojeni stále být nemůžeme. Stále nám chybí ten poslední krok, snažíme se, moc chceme, ale abychom tam cákli ten jeden potřebný gól, to se nám stále nedaří.

V neděli vás čeká Třinec, potěší už Sparta domácí diváky třemi body?
Na naše zápasy už bude stejný kurz na vítězství jako na remízu. (smích) Samozřejmě do utkání půjde s cílem vyhrát, dobře začít a konečně ulovit všechny body.