30. 6. 2009 Radek Papáček

O posilách stále jednáme, říká Petr Bříza

I přes pokročilou letní přípravu na novou sezonu Sparta stále hledá nové posily pro příští extraligový ročník. Vedení klubu by chtělo kádr A-týmu rozšířit o jednoho obránce. „Kvalitního beka do týmu rozhodně potřebujeme přivést," uvedl Petr Bříza, generální manažer klubu.

„Situace není v současném ekonomickém stavu pro žádný extraligový klub jednoduchá. Plány jsou jedna věc, dnešní realita věcí druhou. Máme jasné zadání od akcionářů Sparty ohledně sestavení vyrovnaného klubového rozpočtu, které musíme dodržet. To je pro nás alfa a omega veškerých přestupových i ostatních aktivit,“ uvedl Petr Bříza, generální manažer Sparty.

Oproti loňské sezoně první mužstvo neprošlo až tak zásadními změnami. „Loni jsme přitom byli pasováni na velkého favorita soutěže. Určitě budeme postrádat Tomáše Netíka, kterému vypršela smlouva a na nové jsme se společně nedohodli, ale pokud bude Martin Ručinský v pořádku a v začátku sezony nám pomůžou Jaroslav Hlinka i Jan Hlaváč, máme pro tuto fázi velmi kvalitní útok,“ říká Petr Bříza.

Sparta chce kvalitního obránce

Problémy Sparta vnímá samozřejmě ve složení obranné linie. „Staronově příchozí Jaroslav Mrázek má jedinečnou příležitost následovat v této sezoně Michala Gulašiho, který přišel minulé léto do týmu a výrazně se v něm prosadil. Jednoznačně k tomu na ledě i v týmu dostane spoustu prostoru, záleží jen na něm. Je to pro něj v jeho kariéře zlomový rok a on si to sám uvědomuje.“

Kromě návratu Mrázka ze Znojma by Sparta chtěla přivést dalšího beka. „Jednali jsme samozřejmě s několika dalšími adepty na posílení obrany, někteří se i přes naše nabídky rozhodli zůstat ve svých současných extraligových klubech, ostatní bohužel pro nás podepsali lukrativnější smlouvy v ruské KHL,“ sdělil generální manažer Holešovických. „Jednoho kvalitního obránce ale do týmu chceme a potřebujeme rozhodně přivést. Ve spolupráci na úrovni management a trenéři jsme k sobě maximálně otevření, komunikativní a prostě jednoduše řečeno se snažíme společně pro Spartu vybrat tu nejlepší volbu,“ dodal Petr Bříza.