30. 8. 2012 Oliver Sálus

Pacovský: Propásli jsme úvod utkání

P r a h a - Sparta ve středečním zápase utrpěla druhou prohru na turnaji European Trophy, když podlehla Pirátům z Chomutova vysoko 0:7. Svěřenci trenéra Žemličky přesto drží druhou postupovou příčku v divizi. O příčinách prohry jsme hovořili s útočníkem DOMINIKEM PACOVSKÝM.

Ve středu v rámci šestého zápasu turnaje European Trophy zavítala Sparta na led extraligového nováčka z Chomutova. Tým s trefným názvem Piráti Pražany od první minuty zaskočil, a nakonec ji rozstřílel hned sedmi góly. „Čekali jsme, že se budou chtít vytáhnout. Od začátku na nás vletěli a my jsme to prospali,“ svěřil se po zápase útočník Dominik Pacovský.

Dominik Pacovský

Sparta nastoupila téměř v plné sestavě, přesto od nováčka dostala pěkný gólový příděl, naopak chomutovského brankáře se jí nepodařilo prostřelit ani jednou. „Brankář Řehoř měl výborný den, chytal opravdu skvěle. My jsme navíc pracovali špatně kolem brankoviště, nedokázali jsme se dostat do výhodnějších střeleckých pozic. Naopak soupeři spadla do naší brány snad každá střela,“ postesknul si forvard Pacovský.

Do druhé třetiny nastupovala za stavu 0:2 úplně jiná Sparta, než do dějství úvodního. Vlétla na svého soupeře a vykoledovala si sérii dlouhých přesilových her. Nakonec však ani v jedné nenašla Sparta gólovou odměnu.

„Přesilovky jsme nesehráli vůbec špatně, hodně jsme stříleli, ale jak jsem říkal, brankář Řehoř měl velký den a my jsme ho nedokázali prostřelit,“ viděl příčinu neúspěchu Dominik Pacovský.

I přes prohru s Chomutovem drží Sparta v European Trophy skvělé druhé místo. V tabulce Jižní divize ji čekají ještě dva zápasy, znovu s Chomutovem, tentokrát doma v Litoměřicích, a nakonec s Vídní. Oba zmínění soupeři jsou dva body za Spartou a budou chtít pražskému velkoklubu ukrást postup do prosincového finále.

„Máme dvoubodový náskok, takže si myslím, že otázku našeho postupu máme pevně ve svých rukou,“ říká Pacovský. „Když budeme dřít a vybojujeme v obou utkáních nějaký bod, tak postoupíme,“ dodává.