27. 9. 2011 Sanny Muharem

Petr Ton: Konečně jsme to v Pardubicích zlomili!

Sparťanští hokejisté předvedli na ledě Pardubic nevídanou podívanou. Již v první třetině totiž dokázali nastřílet svému soupeři čtyři branky, což se Spartě povedlo na ledě východočeského celku po třiceti letech. Na výhře svého týmu se podílel také Petr Ton, který rozjásal kotel pražských fanoušků gólem v šestnácté minutě.

Sparta v úterní podvečer doslova deklasovala pardubický celek suverénním výsledkem 6:2. „Za dnešní výhru jsme nesmírně rádi. Každý ví, že se nám tady v Pardubicích v posledních letech vůbec nedaří a máme zde negativní bilanci. Vyhráli jsme tady naposledy ve finále v roce 2007,“ poohlíží se za neúspěchy na ledě pardubického mužstva sedmatřicetiletý forvard.

Sparta byla od začátku utkání pánem ledu, hýřila pohybem a prezentovala se kompaktní hrou. Sparťané proměnili ve zlato takřka vše, na co sáhli. „Z mého pohledu jsme hráli podobně jako na Kladně, s tím rozdílem, že se k nám hned na začátku utkání přiklonilo štěstí. Rozhodlo prvních pár střel, které všechny spadly do sítě. Vítězství jsme šli naproti. Bruslili jsme více než soupeř a byli jsme ve správný čas, na správném místě,“ hodnotí utkání zkušený matador.

Petr Ton

V čase 15:35 přišel světlý okamžik právě Petra Tona, jenž zvýšil pohotovu střelou již na 4:1. „Mario Bližňák vyhodil puk směrem k trestné lavici, kam jsem si rychle sjel. Proti mně stál obránce, kolem kterého jsem se uvolnil. V tu chvíli pak člověk přemýšlí, co udělá. Brankář vyjede, nevyjede? Shodou okolností zůstal na čáře a já jsem se trefil přímo do růžku branky. Jsem rád, že už mi to tam konečně spadlo. V minulých zápasech jsem měl také nějaké příležitosti, ale gól jsem nedal,“ popisuje svoji gólovou trefu Ton.

Na začátku druhé periody svítilo na kostce skóre 6:1 ve prospěch pražské Sparty a bylo prakticky rozhodnuto. Po tomto okamžiku se pardubická ČEZ Arena ponořila do ledové atmosféry a naopak se probudili fanoušci Sparty. „Narostla nám křídla, což bylo důležité. Pak si chce každý hráč užít zbytek zápasu,“ praví s úsměvem na tváři Ton.

V loňské sezóně měl ve svých statistikách po základní části třináct nastřílených branek. Jaký počet se dá očekávat letos? „Doufám, že to bude minimálně dvakrát tolik, co vloni. Vždycky se to odvíjí od týmu. Jestliže budeme hrát dobře, dávat třeba pět, nebo šest branek za zápas, tak se bude dařit i nám v individuální činnosti. Já jsem přece jenom ofenzivní typ hráče, čekám na brejky a snažím se využívat skulinek v obraně soupeře. Když náš tým vede, tak soupeř myslí především na útočení, a to je šance pro nás ofenzivní hráče,“ rozpovídal se útočník, jenž obléká číslo 20.

V rámci přípravy na Spartu přijedou slavní NY Rangers a dnešní výsledek je více než lákadlem. „Nikdo neví, co může od tohoto zápasu očekávat. Oni budou hrát na velkém kluzišti, my za sebou sice máme čtyři ligová kola, takže nemůžeme mluvit o nějaké únavě. Rozhodně to bude velká událost pro nás i pro lidi. Já si chci zápas užít. Budeme chtít pobavit diváky, doufám, že jich přijde co nejvíce, jelikož takový soupeř zde nehraje každou chvíli,“ míní Petr Ton.