1. 11. 2011 Daniel Ryl

Po takovém výkonu brankáře musíte vyhrát, přiznává Forman

P r a h a - Do utkání zasáhl také mladý útočník Miroslav Forman, který nastoupil ve čtvrtém útoku po boku Pacovského a Přibyla. Právě Forman byl prvním hráčem, který rozpoutal euforii mezi diváky brankou. Jeho trefa byla zároveň trefou vítěznou.

Jedna z mladých pušek v kádru Sparty rozvlnila síť za brankářem Hovim v 37. minutě utkání, když trochu zvláštním gólem otevřela skóre utkání. „Podařilo se mi dostat k brance a je jsem to z otočky poslal na branku. Naštěstí to tam spadlo,“ popisuje Forman svou trefu. „Snažím se hodně střílet. Když je příležitost, tak střílím. Čím více střel, tím větší šance na vstřelení branky. A toho se držím“, připouští forvard Sparty.

Útok mladíků, který dnes nastoupil do utkání s Kometou, byl vidět a svou hrou nadělal soupeři velké problémy. „V kabině je skvělá parta, ale je pravdou, že jsme si s klukama blízcí a klape nám to také na ledě. Hraje se mi s nimi dobře,“ chválí své kolegy.

Miroslav Forman

Brno se v posledních zápasech vezlo na dobré vlně, podobně jako hráči Sparty. „Moc dobře jsme věděli o jejich síle. V kabině jsme si říkali, že za sebou mají těžké zápasy, které se jim podařilo dotáhnout do vítězného konce. Počítali jsme s tím, že to bude těžký oříšek, ale Brno nás naštěstí ničím výrazným nepřekvapilo,“ dodává s úsměvem.

Výtečně se dnes ukázal také muž s maskou v rudém dresu. Martin Falter předvedl řadu výborných zákroků, ve kterých podržel svůj tým a po právu si po utkání dojel pro cenu za nejlepšího hráče Pražanů. „Faltys chytal dnes výtečně, výrazně nám pomohl k vítězství. Byl naším nejlepším hráčem. Když vám brankář takto zachytá, tak musíte vyhrát.“

Také atmosféra nabírat pozitivních barev. Bylo to dnes cítit také na výkonu hráčů. Zdá se tedy, že se vrací pohoda, která se v posledních sezonách vytratila. „Já to moc nevnímal. Hlavně proto, že jsem byl většinu dosavadní sezony v Berouně. Nejsem tu pořád, ale všichni si fanoušků vážíme. Dnes byli výborní,“ nešetří úsměvem Forman. „Věřím, že je nezklameme a budeme jim rozdávat radost i nadále,“ odtajnil na závěr svá přání do dalšího průběhu sezony.