19. 4. 2002 Jiří Strouhal

Pod tlakem se Spartě hraje líp

Snem každého hokejisty je získat titul. Spartě se to v průběhu posledních tří sezon podařilo hned dvakrát. Poprvé když narušila hegemonii Vsetína a letos. Bezprostřední pocity z průběhu letošní sezony a zisku titulu líčí útočníci holešovického mužstva Jiří Zelenka a Martin Chabada a obránce František Ptáček.
„Celá sezona se mi hodnotí velice dobře, jakkoli nezačala pro nás příliš dobře. Podle mě v play-off rozhodly morální vlastnosti našeho týmu. Řekl bych, že letos ho bylo získat mnohem těžší než před dvěma lety, ale o to víc si ho osobně vážím,“ pochvaluje si člen Klubu hokejových kanonýrů a hlavní aktér oslav zisku titulu Jiří Zelenka.

Uplynulý ročník se maximálně vydařil Martinu Chabadovi, kterému svědčila hra v útoku s Brošem a Kratěnou a nakonec se tito tři stali nejúdernější trojicí play-off. „Letošní sezona byla moc vydařená, ale i z mého pohledu. Jediné, co lze na uplynulé sezoně vytknout byl náš slabší rozjezd. V play-off podle mě rozhodl fakt, že nás podržel brankář Bříza a i to, že máme čtyři kvalitní pětky. Před dvěma lety tu byl Vsetín, pokořili jsme ho v jeho „éře“. Letos podobný celek v extralize chyběl, a tak byl na nás vyvíjen pokud jde o zisk titulu velký tlak,“ nechal se slyšet Chabada.

„Od začátku sezony jsme hráli tak, jak každý od nás očekával. V play-off pak rozhodla naše výkonnost, ale hlavně i zkušenost, a především o té celé závěrečné vyřazovací boje jsou. Tlak byl na nás v uplynulém ročníku velký. Já osobně jsem si utvrdil svůj poznatek, že pod tlakem se nám hraje lépe. Celkově se nám prostě celá sezona vydařila. Pokud bych měl srovnat ty naše dva tituly, nyní je porovnat nejsem schopen. Až budu starší, tak asi budu schopen říci, kterého si vážím více, který bylo těžší získat,“ radoval se obránce František Ptáček.