17. 4. 2014 Tereza Velikovská

Podrobné individuální statistiky v play off

Sparťané zakončili sezonu třetím místem. Ve své cestě vyřazovacími boji nejprve porazili 4:1 na zápasy Vítkovice, potom však nestačili na další moravský tým, Kometu Brno. Celkem sehráli Pražané v play off dvanáct zápasů, z toho sedm vítězných. Nyní vám přinášíme shrnutí toho, jak si sparťanští hráči vedli v rozšířených individuálních statistikách, které se v sezoně 2013/2014 sledují poprvé.

V ÚTOKU KRALOVALA ZKUŠENOST I MLÁDÍ. Sparťané nastříleli v play off celkem 35 branek. Největším dílem, tedy pěti přesnými trefami do branky soupeře, přispěli velezkušený Petr Ton a také mladík Daniel Přibyl. Jedenadvacetiletý forvard byl zároveň nejpřesnějším střelcem a připsal si hned dva vítězné góly, stejně jako centr první útočné lajny Jaroslav Hlinka. Ten byl společně s Tonem se sedmi asistencemi nejlepším sparťanský nahrávačem.

PISKÁČEK NEJVYTĚŽOVANĚJŠÍM HRÁČEM. Čtyřiadvacetiletý bek Jan Piskáček musel sice kvůli zranění sledovat lednové a únorové zápasy jen z tribuny, poté se ale vrátil ve velkém stylu. Nejen, že trávil v play off na ledě v průměru téměř 24 minut na zápas, což ho řadí mezi desítku nejvytěžovanějších hráčů všech týmů. Navíc se také rozstřílel, přestože v základní části se netrefil ani jednou, ve vyřazovací části mířil do černého hned třikrát, ve všech případech v přesilové hře.

NEJDŮRAZNĚJI HRÁL PHILIPP. Při neúčasti zraněného Jana Švrčka, který ovládl statistiky "tvrdosti" v základní části, byl nejdůraznějším mužem Sparty zkušený bek Radek Philipp. Ten si připsal 57 plusových bodů v Radegast indexu obětavosti hráče, do kterého se počítá statistika +/-, zblokované střely a hity. Těch nasbíral Philipp během dvanácti zápasů 25. V Radegast indexu patřil ke špičce ligy, stejný počet bodů nasbírali jen brněnský Jan Hanzlík a třinecký Lukáš Galvas.

V BRANKOVIŠTI VLÁDL PÖPPERLE. Všech dvanáct zápasů Sparty ve vyřazovací části odchytal Tomáš Pöpperle, brankářská jednička Pražanů. K jedenácti čistým kontům v základní části přidal ve druhém semifinálovém utkání dvanáctý zářez, hned třikrát byl také vyhlášen nejlepším hráčem Holešovických v zápase. Jeho procentuální úspěšnost se nakonec zastavila těsně pod 92 procenty. Nejvytíženější byl ve třetím semifinále, kdy na něj Brňané vyslali 48 střel.

Podrobné statistiky sparťanských hráčů v play off 2013/2014:

GÓLY

784
307
1

Poznámka: ve statistice úspěšnosti střelby jsou v závorce uvedené góly a celkový počet střel, u úspěšnosti vhazování jsou v závorce buly vyhraná a buly celkově. Radegast Index se počítá z bodů +/-, hitů a zblokovaných střel.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila