27. 9. 2011 HC Sparta Praha

Rangers prohráli s Jágrem a zamířili do Prahy

Poslední přípravný zápas v Severní Americe New Yorku Rangers moc nevyšel. Na ledě Philadelphie prohráli Jezdci 3:5, třemi body se na vítězství Flyers proti svému bývalému klubu navíc podílel Jaromír Jágr. Hned po zápase odletěl celý tým do Prahy, kde čeká svěřence kouče Tortorelly další série přátelských zápasů, a poté i start sezony ve Stockholmu. Přílet do Čech je naplánovaný na 15:00.

Poslední zápas v Americe, hned skočit na letadlo a probudit se až v Praze. Zatímco většina týmů v NHL si jede své relativně poklidné tempo, Rangers mají na konci září nabitý program. Jen několik desítek minut po zápase ve Philadelphii vyrazil celek z Manhattanu do Evropy, kde ho čekají přípravné zápasy se Spartou, Frolundou, Slovanem Bratislava a Zugem. 7. a 8. října pak v rámci základní části NHL vyzvou ve Stockholmu Los Angeles Kings a Anaheim Ducks.

V pražské Ruzyni by měl speciál s hokejisty přistát v úterý v 15:00. Většina výpravy se přesune do hotelu Intercontinental, dodávka s kustody týmu zamíří rovnou do TESLA ARENY, kde začnou vybavovat šatnu.

A co bude mít jeden z původních šesti klubů NHL v Holešovicích k dispozici? Dvě šatny, které standardně používá hostující tým, jednu, již běžně slouží Akademii ČSLH, šatnu pro trenéry, ošetřovnu, dva sklady a prostor s rotopedy. Samotní hokejisté dorazí na krátký trénink kolem 16:00, půl hodiny nato je čeká krátký trénink. Následovat bude opět přesun do hotelu a volný večer.

Vedle zápasů v Evropě čeká Rangers ještě další zvláštní příležitost - 2. ledna se na stadionu baseballových Phillies střetnou opět s Flyers v každoročním Winter Classic.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila