19. 4. 2014 Tereza Velikovská

RedsTV: Deset nej domácích zápasů sezony

Zápasů, nad kterými srdce sparťanského hokejového fanouška plesalo, se v této sezoně našlo opravdu hodně. Sparťané s obrovským náskokem opanovali základní část a nakonec obsadili bronzovou příčku. Pojďte si s námi pomocí sestřihů připomenout deset těch vůbec nejpovedenějších duelů, které odehráli sparťané v tomto ročníku před domácím publikem v holešovické Tipsport areně.

6. kolo, Sparta - Třinec 8:3 - Večer dvou hattricků!

"Řekl jsem dceři, ať se jde podívat, že dám hattrick. Vysmála se mi, takže teď si můžu doma rýpnout."
- autor hattricku PETR TON

V šestém kole se sparťané postavili proti týmu, který je v minulé sezoně vyřadil ve čtvrtfinále. A odveta se jim vydařila na výbornou! Třineckým Ocelářům dokázali nasázet osm branek, na hattrick dosáhl hrdina večera Petr Ton. Ten zároveň gólem po sedmi vteřinách hry vyrovnal rekord samostatné české soutěže. Další trefy přidali Rolinek, Kumstát, Hlinka, Přibyl a Pech. Hned třikrát se navíc Holešovičtí prosadili v početní výhodě. Na straně Ocelářů vstřelil všechny tři góly jediný muž, a to útočník Martin Adamský.

Video

13. kolo, Sparta - Pardubice 3:0 - Vítězný duel o první místo

"V první čtvrtině jsme odvedli dobrou práci. I když přišlo hodně nových hráčů, tak se tým dal dohromady, šlape to."
- kapitán TOMÁŠ ROLINEK

První čtvrtinu základní části zakončili sparťané vítězstvím nad předloňským mistrem z Pardubic v přímém souboji o první příčku tabulky. Během prvních dvou třetin si vypracovali tříbrankové vedení zásluhou tref Lukáše Pecha, Jana Buchteleho a Ivana Rachůnka. Ve třetí dvacetiminutovce se už na skóre nic neměnilo, téměř devět tisíc fanoušků v Holešovicích ale vidělo hned dvě bitky. Po první čtvrtině základní části Sparta vévodila s 27 body extraligové tabulce.

Video

18. kolo, Sparta - Karlovy Vary 11:0 - Rekordní kanonáda!

"Byla to určitě skvělá zábava pro diváky a my jsme si to taky užívali."
- asistent trenéra ZDENĚK MOTÁK

Sparta rozložila Karlovy Vary doslova na prvočinitele, když jim nasázela neuvěřitelných jedenáct branek a sama ani jednou neinkasovala. Sparťané tak vyrovnali extraligový rekord ve vítězství bez inkasovaného gólu, který drželi právě Energetici díky vítězství nad Ústím z roku 2007. A také rekord v rozdílu branek ze sezony 1993/1994, kdy v Pardubicích zvítězili 13:2. Hned tři hráči se prosadili dvakrát, a to útočníci Lukáš Klimek a Petr Ton a obránce Karel Kubát.

Video

24. kolo, Sparta - Slavia 3:0 - I nadále vládci Prahy

"Lepší atmosféru jsem asi nikdy nezažil. Fanoušci byli skvělí."
- autor vítězné branky MIROSLAV FORMAN

I druhý souboj se sešívaným rivalem skončil tříbodovým vítězstvím Holešovických, který byli v této sezoně jasnými vládci Prahy. Do vedení šli už po čtyřech minutách zásluhou Formana, na další gól ale více než 13 tisíc diváků ve vyprodané Tipsport aréně čekalo téměř padesát minut. Hned dvě trefy Petra Tona potvrdily sparťanský triumf, zkušený kanonýr navíc vstřelil stou branku Sparty v sezoně. Duel byl v rámci akce "Sparťanská krev" věnován dárcům krve, kteří měli vstup zdarma.

Video

29. kolo, Sparta - Plzeň 4:2 - Oslavy korunovalo vítězství

"Byla to velká celodenní akce, zodpovědnost jsme určitě cítili. Jsem rád, že jsme to dotáhli do vítězného konce."
- gólman TOMÁŠ PÖPPERLE

Duelem s ohbájcem titulu ve speciálních historických dresech gradoval Den sparťana, tedy vrchol oslav 110 let od založení holešovického klubu. Plzeň sice šla dvakrát do vedení, zásluhou Tona a Rolinka ale Sparta dvakrát náskok hostů stáhla. A ve druhé třetině nakonec zasadila Škodovce dva další přesné direkty zásluhou Pecha a znovu kapitána Rolinka. Soupeř se už na žádné zdramatizování slavnostního souboje nezmohl.

Video

44. kolo, Sparta - Karlovy Vary 5:0 - Výhra ve znamení Holdu

"Byla to skvělá akce, k tomu i krásné dresy. Jsem rád, že jsem u toho mohl být, zažil jsem to poprvé. Vzdali jsme hold lidem, kteří nasazují vlastní životy."
- útočník LUKÁŠ PECH

Na Energetiky se sparťanům v sezoně dařilo. I počtvrté v sezoně je porazili, celkové skóre se nakonec zastavilo na poměru 26:1! Duel, který byl v rámci akce "Sparta vzdává hold" věnován hrdinům z řad záchranářů, hasičů, policistů a vojáků, se hrál ve speciálních dresech a sledovala ho plná Tipsport arena. Tu v první třetině potěšili Tomáš Rachůnek s Krejčíkem, ve třetím dějství dosáhli sparťané na další tři trefy, a to díky Pechovi, Hlinkovi a Buchtelemu. Gólman Pöpperle navíc udržel již desáté čisté konto v sezoně.

Video

46. kolo, Sparta - Kladno 6:0 - Rekordní sparťanský večer

"Před zápasem jsem si říkal, že by se nám to mohlo povést. To, že jsme oba překonali rekord dokonce v jeden moment díky jednomu gólu, je skvělé."
- útočník JAROSLAV HLINKA

V únorovém střetnutí s Kladnem se přepisovala sparťanská historie! Hned dvě legendy klubu v něm totiž dosáhly na první příčku celkových klubových statistik. Petr Ton se stal s 566 kanadskými body nejproduktivnějším hráčem klubu, Jaroslav Hlinka díky 349. asistenci v dresu Sparty nejlepším nahrávačem v dějinách Sparty. Gólman Tomáš Pöpperle navíc díky 11. vychytané nule vyrovnal Málkův extraligový rekord, díky zisku tří bodů se zároveň sparťané už šest kol před koncem stali vítězi základní části!

Video

48. kolo, Sparta - Kometa 7:0 - K výhře Prezidentský pohár

"Během pauzy jsme dobře potrénovali, hlavně různé systémové věci. Každý z nás byl nažhavený na zápas, vlítli jsme do toho a podle toho vypadal hlavně úvod zápasu."
- útočník JAN BUCHTELE

V prvním utkání po skončení dlouhé olympijské pauzy si sparťané doma pořádně zastříleli. Nejdřív ovšem převzali Prezidentský pohár pro vítěze základní části extraligy, a to prostřednictvím patrona sezony Jiřího Holečka. Poté otevřel skóre už po 42 sekundách Petr Ton a střetnutí probíhalo celou dobu jasně ve sparťanské režii. Nakonec se Holešovičtí zastavili na sedmi brankách, dosáhli díky tomu na metu 200 vstřelných gólů v sezoně. Gólman Novotný udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Video

5. ČF. kolo, Sparta - Vítkovice 2:1sn - Postup do semifinále

"Zápasy jsme naklopili na naši stranu zejména díky nasazení, vůli a bojovnosti. V předešlých letech jsme čtvrtfinálovou bariéru neprolomili, takže jsme rádi, že se nám to podařilo."
- kouč JOSEF JANDAČ

Sparťané dokázali za stavu 3:1 ve čtvrtfinálové sérii s Vítkovicemi využít hned první mečbol a postoupili do semifinále play off. Do vedení šli v pátém čtvrtfinále už ve třetí minutě zásluhou Přibyla, Vítkovice srovnaly v polovině zápasu. Další gól ze hry už nepřinesla ani třetí třetina, ani dvacetiminutové prodloužení, a tak musely rozhodovat samostatné nájezdy. V těch byl jediným úspěšným hráčem Pech, který poslal Spartu po pěti letech mezi nejlepší čtyři a Ostravanům ukončil sezonu.

Video

2. SF. kolo, Sparta - Kometa 3:0 - Domácí srovnání série

"Všechno to rozhodla první třetina. Když máte v zádech vedení 3:0, hrajete víc v klidu. My jsme si ani před zápasem vůbec nepřipouštěli, že by to mohlo dopadnout jinak."
- obránce JAN PISKÁČEK

V prvním semifinále na své půdě sparťané Kometě Brno podlehli, druhý už si utéct nenechali. Hned v první třetině si vypracovali tříbrankový náskok, který udrželi až do konce zápasu. Úvodní gól Petra Kumstáta z 8. minuty se tak nakonec ukázal jako vítězný, navázali na něj ještě obránci Jakub Krejčík a Jan Piskáček. Brankář Tomáš Pöpperle v utkání plném vyloučení vychytal svou jedinou nulu v letošním play off. Zaskvěl se i Lukáš Pech, který ctil fair play, když přiznal, že nebyl faulován, a zrušil tak trest pro soupeře.