1. 7. 2009 voš, rap

Ručinský bude pokračovat v Holešovicích

Klub z pražských Holešovic počítá při sestavování kádru i s Martinem Ručinským. „S Martinem jsme ústně domluvení na znění jeho smlouvy, jenž bude založená na počtu odehraných zápasů," řekl generální manažer Sparty Petr Bříza.

"Martin má velikou chuť a motivaci pro příští sezonu ve Spartě, přejeme si společně, aby mu jeho zdravotní stav umožnil plné vytížení. Bude pro nás pak velmi důležitým hráčem,“ dodal Bříza.

Zkušený útočník přišel do Sparty během loňského léta, ale během sezony jej pak sužovaly problémy s kyčlí. Ručinského momentální zdravotní stav je však po další prodělané operaci dobrý a hráč se připravuje individuálně. Olympijský vítěz z Nagana by se tak k týmu měl připojit při nástupu na led, který je naplánován na 20. července.

Ručinský si ve Spartě zahrál s různými hráči, ale před svým zraněním končil v útoku s Jakubem Langhammerem a Petrem Tonem. Právě po jejich boku nasbíral většinu z devíti bodů, které si stihl před předčasným koncem sezony v listopadu připsat. Oba dva se nyní už těší na další případnou spolupráci. „Nejdřív jsem hrál s Martinem a Davidem Výborným, ale moc nám to neklapalo. Pak Davida vystřídal Kuba a naše hra se začala zlepšovat. Do toho však přišlo Martinovo zranění. Máme tedy spolu co napravovat,“ líčilo pravé křídlo Ton.

„S Martinem to byla paráda. Předával mi zkušenosti, jak na ledě, tak v kabině,“ pochvaloval si centr Langhammer. „Hlavní ale je, aby byl Martin zdravý. Pak bude moci opět ukázat, že to je ´pan‘ hráč,“ dodal Ton.