24. 11. 2013 Daniel Ryl

Simon: Tohle derby bylo mnohem těžší

Dvakrát byl velmi blízko k tomu, aby se zapsal mezi střelce. Poprvé byla proti branková konstrukce a podruhé zazlobil puk. I přes nepřízeň osudu si DOMINIK SIMON odnesl cenu pro nejlepšího hráče Sparty a mohl se svými spoluhráči oslavit druhé vítězné derby v této sezoně. "Připomínalo mi to zápas play off," přiznal po utkání.

Dominiku, také ve druhém derby jste získali tři body, takže můžete být spokojeni. Splnili jste ovšem všechny plány, se kterými jste do utkání šli?
Určitě ano. Chtěli jsme to utkání odehrát zodpovědně od obrany. Oni to tak hrají taky, důsledně brání a čekají na chyby soupeře. Nechtěli jsme udělat nějakou blbost, abychom zbytečně inkasovali, a to se nám podařilo.

Zatímco v prvním derby jste dominovali, dnes to bylo daleko těžší utkání. Souhlasíte?
Tohle utkání pro nás bylo určitě těžší. Bylo daleko bojovnější a urputnější. Připomínalo to hokej v play off. Rozhodně to nebylo tak lehké jako na Slavii.

Dominik Simon

Zdálo se, že soupeř nemohl najít recept na vaší hru a vy jste pouze čekali na jeho chyby. Našel by se v tom utkání vůbec nějaký klíčový moment, který byl zlomový?
Myslím si, že se ten zápas nikdy nezlomil. Celé utkání bylo utahané a bojovalo se. My jsme se snažili důsledně bránit až do konce, což se nám nakonec podařilo.

Nechybělo mnoho a mohl jste se zapsat mezi střelce. Nejdříve jste v první třetině vyjel zpoza branky a jedovatou střelou orazítkoval horní tyč. Bylo to cílené, nebo jste to prostě jenom střílel na branku?
Objel jsem branku a hledal někoho, komu bych mohl nahrát. Nikdo tam nebyl a já si všimnul, že brankář špatně stál, tak jsem to střílel doprava nahoru. Bohužel jsem trefil pouze břevno.

Druhou příležitost jste měl ve druhé dvacetiminutovce, když jste si najel na zadní tyči na přihrávku svého spoluhráče. Velkou šanci jste ovšem neproměnil. Trefil jste boční síť, nebo brankáře Furcha?
Já jsem netrefil branku a ani gólmana. (hořce se směje) Ten puk mi trochu skočil a já jsem ho prostě netrefil, což byla chyba. Byla to stoprocentní šance, měl jsem si trochu odstoupit, ale bohužel.

Mezi střelce jste se nezapsal, ale cenu pro nejlepšího hráče utkání jste si nakonec odvezl. Překvapilo vás to?
Byl jsem překvapený, protože jsem čekal, že by to mohl dostat spíš Pepis nebo Toňák, který dal dva góly. Někteří kluci dneska zahráli asi líp, ale já jsem za tu cenu samozřejmě rád.

Dnešní utkání bylo beznadějně vyprodané. Zažil jste během své dosavadní kariéry lepší atmosféru?
Ještě derby z minulé sezony bylo dost podobné. Na tom derby to tak bývá a dneska to bylo super, protože přišlo nejvíce diváků. Ještě vlastně zápas European Trophy v Bratislavě měl výbornou atmosféru.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila