21. 10. 2004 Lucie Vítková

Šlágr kola ve Zlíně

Pátek se stane hokejovým svátkem. Na zimním stadióně Luďka Čajky ve Zlíně se střetnou první dva týmy extraligové tabulky. Zápas o první místo mezi HC Hamé a Spartou Praha začíná v 17:00, a vy ho můžete sledovat v online přenosu na našich stránkách.
Fanoušci se bezesporu mohou těšit na výborný zápas. Svěřenci trenéra Bokroše třináctkrát v řadě neprohráli. Poslední prohru zaznamenal obhájce titulu v prvním letošním zápase právě na ledě pražské Sparty, kde Zlínští podlehli 3:1. Od té doby Medvědi sbírají bod za bodem a šplhají tabulkou výš. Kormidelník Bokroš má k dospozici kompletní tým. Největší oporou je zřejmě nejvyrovnanější brankářská dvojice v lize. Vynikajícího Murína v brance dokáže zastoupit stejně kvalitní Altrichter. V posledních kolech se do ráže dostala především dvojice Balaštík - Leška. Prvně jmenovaný letos zaznamenal dva hattricky, Leška se 17 body vede kanadské bodování HC Hamé. Rozstřílel se také legionář Petr Čajánek. V obraně dominují především bratři Roman a Martin Hamrlíkové. Ernesta Bokroše však váha zápasu neznepokojuje. "Jedná se o atraktivní utkání o špici a přijede k nám zdatný soupeř s nejlepším útokem v lize. Sparta však pro mě není speciálním soupeřem," říká klidně. Berani mají jiný hlavní cíl než porazit v pátek rozjetou Spartu. "Pro mě je důležitý počet bodů potřebných pro postup do play off, což je náš první letošní cíl," podotkl slovenský kouč pro hokej.cz.

Z tábora hostů zní první pozitivní zpráva. Do týmu se vrací Ondřej Kratěna, který vynechal úterní zápas s Orly. Sparta svého pátečního soka v tabulce jako jediná zdatně stíhá. Oba celky mezi sebou dělí jediný bod. Bude to souboj nejlepšího útoku s nejlepší obranou, kterou se pyšní právě zlínští Medvědi "Zlínští sice dostávají málo gólů, ale to my také. Někdy je to v našem případě i otázkou toho, že vedeme, pak trochu polevíme a dostaneme dva laciné góly. Oni zase pořád vítězí o gól, takže jich dostávají méně," hledá vysvětlení pro idnes.cz Petr Ton. Právě pravé křídlo prvního útoku holešovického celku burcuje svůj tým. "Zlín prohrál naposledy v prvním kole u nás na Spartě, uděláme vše pro to, abychom jejich sérii ukončili!" Trenér Lener by měl mít k dispozici kompletní kádr. V sestavě se stále neobjeví pouze dlouhodobě zraněný Melichar. U Kotrly je start také nepravděpodobný. V předchozích zápasech dostával těžkou práci v týmu Martin Richter. Nejprve hlídal hokejovou star Jaromíra Jágra, v minulém kole stíhal Patrika Eliáše s Martinem Havlátem. Ve Zlíně hrají excelentní střelci Jaroslav Balaštík s Petrem Čajánkem. „Zatím nemám žádné o zprávy o osobním hlídání. Hlídat ale musíme všechny hráče, jen někteří jsou šikovnější než ty druzí,“ glosuje s úsměvem na rtech obránce Richter.

Sestavy z minulého kola:

HC Hamé: M. Altrichter - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Nosek, Galvas, Vosátko, Zubíček - Balaštík, Leška, M. Erat - Barinka, Čajánek, Kováčik - Okál, Kristek, Jenáček - Mokrejš, Martin Čech I, Ambruz.

Sparta: Bříza - L. Procházka, J. Řezníček, Richter, Schnábel, Pilař, Jan Hanzlík - Ton, Marek, Chabada - Netík, Kašpařík, Sivek - D. Výborný, P. Nedvěd, Hlaváč - J. Šindel, Broš, Olesz.

Bilance SPA-ZLN

1999/00: 3 - 0 - 1 (2:4, 4:2, 2:0, 4:1)
2000/01: 2 - 0 - 2 (4:1, 2:0, 0:2, 1:4)
2001/02: 3 - 0 - 1 (6:3, 7:3, 6:2, 2:4)