29. 8. 2005 Vojtěch Gibiš

Souhrn turnaje Slapshot Trophy

TISKOVÁ ZPRÁVA - Ve švýcarském Zuchwillu proběhl koncem minulého týdne turnaj nazvaný Slapshot Trophy. Turnaje se zúčastnilo celkově šest týmů. Ty byly rozděleny do dvou skupin po třech. Ve skupině “A“ hrály týmy IFK Helsinky, SC Bern a Hamburg Freezers. Skupina “B“ pak přivítala týmy HC Sparta Praha, ZCS Lions a Lada Togliatti.
Turnaj započal ve čtvrtek 25.8, Sparta se do něj zapojila 26.8. Hráči holešovického klubu tak sehráli tři náročná utkání během 48 hodin!

V prvním zápase se v pátek utkala Sparta s ruským týmem Lada Togliatti, kterému těsně podlehla 2:1. Trenér Jaromír Šindel k utkání uvedl: „Výborný zápas. Bylo to tvrdé utkání, s nasazením na obou stranách, hrál se celoplošný hokej. Bohužel o zápase rozhodly dvě přesilovky, jedna pět na tři a jedna klasická. Ve druhé polovině jsme měli více z utkání, ale nedali jsme šance. Chytal Petr Bříza a vedl si výborně.“

Lada Togliatti – HC Sparta Praha 2:1 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 34. Bělkin (Vorošnin), 34. Bojkov (Buturlin) - 2. Sivek (Netík). Vyloučení: 6:5. Diváci: 510.

Sestavy:

Lada Togliatti: Kulikov - Bodron, Jemelin, Jesipov, Kručinin, Metliouk, Panin, Semenov, Vorošnin - Bělkin, Bojkov, Bumagin, Buturlin, Karcev, Kazionov, Michnov, Petrunin, M. Sevosťanov, S. Sevosťjanov, Zavgorodněv, Žmakin.

HC Sparta Praha: Bříza - Dobroň, Tabaček, Hlavačka, Hanzlík, Toman, Stehlík, Bolf - Sivek, Kašpařík, Zelenka - Langhammer, Marek, Štrba - Netík, Šindel, Vopat - Růžička, Vrbata, Dragoun.

Druhé utkání svedlo v sobotu večer dohromady Spartu s mužstvem Curychu ZSC Lions. Sparťané se tentokrát střelecky výrazně prosadili a zvítězili 6:2. Trenérské trio Pražanů bylo tentokrát s výkonem velmi spokojeno, až na přílišný počet vyloučených Sparťanů.

HC Sparta Praha – ZSC Lions 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 19. Netík, 20.Vopat (Netík), 23. Šindel (Netík, Vopat), 27. Růžička, 43.Vykoukal (Šindel), 45. Šindel (Vykoukal) - 25. Mc Tavish (Alston), 45. Camenzind (Paterlini, Kout). Vyloučení: 9:4, navíc Marek 10 min., Vopat a Forster 5 min. + DK. Diváci: 1120.

Sestavy:

HC Sparta Praha: Bříza - Dobroň, Tabaček, Hlavačka, Hanzlík, Toman, Stehlík, Vykoukal, Bolf - Sivek, Kašpařík, Španhel - Langhammer, Marek, Štrba - Netík, Šindel, Vopat - Růžička, Vrbata, Dragoun.

ZSC Lions: Sulander - Seger, Kout, Blindenbacher, Foerster, Höhener, Stoffel, Schnyder, Blum - Wichser, Camenzind, Paterlini - Alston, Karlberg, Mc Tavish - Steiner, Zeiter, Petrovický - Tiegermann, Stirnimann, Helfenstein - Gloor.

Ve svém závěrečném představení na turnaji se Sparta utkala s Hamburg Freezers v souboji o třetí místo. Souboj s německým týmem mnoho branek nepřinesl, utkání skončilo po 60 minutách 1:1. Na penalty byl Hamburg šťastnější a vyhrál tedy celkově 2:1. "Jednalo se o velmi kvalitní utkání. Chytal za nás Marek Schwarz, volno před reprezentací dostal Jan Marek. Protože v sestavě Hamburgu je mnoho Kanaďanů, hrál se důrazný, tvrdý hokej. Oba brankáři podali kvalitní výkon. Po první třetině byl stav 1:1 a obě strany se pak snažili vstřelit rozhodující branku, což se však nepovedlo. Při samostatných nájezdech se k Hamburgu přiklonilo více štěstí a vyhráli," uvedl pětačtyřicetiletý kouč Sparty Jaromír Šindel.

Hamburg Freezers – HC Sparta Praha 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0sn)

Branky a nahrávky: 8. Beaucage (Plachta) - 12. Šindel. Vyloučení: 9:4. Diváci: 520.

Sestavy:

Hamburg Freezers: Rousson - Letang, Martinovic, Peacock, Polkovnikov, Van Impe, Walter - Barta, Beaucage, Fox, Gratton, Hinterstocker B., Hinterstocker M., Hommel, Lingemann, Oravec, Plachta, Schnitzer.

HC Sparta Praha: Schwarz - Stehlík, Toman, Bolf, Vykoukal, Tabaček, Dobroň; Hanzlík, Hlavačka - Vopat, Šindel, Netík - Štrba, Sivek, Špaňhel – Růžička, Kašpařík. Zelenka -Dragoun, Langhammer, Vrbata.

I přes celkové čtvrté místo byl Šindel s hrou svých svěřenců spokojen. "Jako jediný tým na turnaji jsme neměli volný den. Odehráli jsme tak tři těžké zápasy během čtyřiceti osmi hodin. V turnaji jsme se především soustředili na defenzívu, přeci jenom nám ještě čtyři útočníci základní sestavy chybějí. Kladem turnaje je i zapojení tria Šindel, Netík a Vopat do pravidelného zápasového rytmu. Jsme tedy s týmem spokojeni, uhráli na turnaji sedm vynikajících třetin. Zkoušeli jsme Martina Špaňhela, o jeho dalším působení ve Spartě se rozhodně během pondělí.“

Umístění jednotlivých týmu na turnaji Slapshot Trophy:

1. SC Bern
2. Lada Togliatti