6. 2. 2006 Lucie Vítková

Sparta dominuje sledge hokeji, do play off jde z 1. místa

První únorový víkend proběhlo závěrečné kolo základní části aktuálního ročníku sledgehokejové ligy. Poněvadž sledgehokejisté Sparty Praha ztratili před tímto kolem pouze jediný bod bezbrankovou remízou v Karlových Varech, měli po osmi zápasech na kontě 15 bodů a neuvěřitelné skóre 40:0. Možnost ukončit sparťanskou hegemonii a neprůstřelnost gólmana Vápenky měli v sobotu Králové z Českých Budějovic a v neděli kolínští Draci. Ani jeden z týmů proti Spartě neuspěl výsledkově ani brankově.
Sparta tak po základní části, tedy po deseti odehraných zápasech, ani jedinkrát neprohrála a do nadstavbové prolínací soutěže postoupila bezkonkurenčně z prvního místa. Hokejové play off sledgehokejistům začíná již v únoru a Holešovičtí hrdninové do něj půjdou v roli jasného favorita na mistrovský titul.

V sobotu odehráli sparťané předposlední klání v Jinřichově Hradci proti budějovickým Králům, kteří základní část ukončili na čtvrté pozici a budou prvním soupeřem Pražanů v blížící se vyřazovací části. Sparta zvítězila v utkání jednoznačně 4:0, když důležitý první krok k vítězství udělala již v první třetině. Dvěmi brankami se blýskl kapitán Krupička. Více o zápase včetně fotogalerie se dozvíte ZDE !

O den později uzavřeli Holešovičtí základní část zápasem s kolínskými Draky. Ti se představují pravidelně v přestávkách zápasů hokejového A týmu Sparty v T-Mobile Areně právě proti sledgehokejovým sparťanům. Oba soupeři se tedy znají velice dobře. To zřejmě hrálo více do karet zkušeným hostům, kteří v Kolíně urvali vítězství 16:0. Jednoznačné utkání řídil ve prospěch Pražanů Krupička, jenž vsítil sedm gólů a útočník Hornich, který se trefil třikrát. Více o zápase se dozvíte ZDE !

Pražané se tedy se sledge hokejovou základní částí rozloučili vysokým skórem 60:0 a nyní zbrojí síly na play off. My handicapovaným hokejistům přejeme mnoho štěstí a obdobně zvládnutých zápasů s radostným koncem.