3. 8. 2005 Vojtěch Gibiš

Sparta má čtyři hráče na marodce

A to je jeden z největších důvodů, které komplikují Spartě nerušenou přípravu. S různými obtížemi se potýká kvarteto Roman Vopat, Petr Ton, Tomáš Netík a Jakub Šindel. Nejen o nich jsme si povídali s hlavním trenérem Jaromírem Šindelem.
Třetí přípravný zápas jste odehráli v Plzni a třetí vysoká výhra. V čem spatřujete důvody úspěchu?
Je to možná tím, že jsme šli oproti ostatním týmům na led o několik dní dříve. Jsme díky tomu tedy více rozehraní. Hlavně ale hrajeme důrazně, s chutí a prosazujeme se i v koncovce. Ale vše je ještě předčasné hodnotit.

Přesto, jste prozatím s mužstvem a jeho výkony spokojen?
Určitě ano. Vždy je ale co vytknout, vždy je něco na čem je ještě potřeba zapracovat. Některé věci budou trvat déle, než si je mužstvo vstřebá a začne hrát podle nich. Nejvíce mě v současné době trápí zdravotní stav některých hráčů. Třeba Petr Ton sotva naskočil do zápasové přípravy, tak už má problémy s rukou.

A co ostatní marodi? Vopat, Netík, váš syn Jakub? Jak to s nimi vypadá?
Roman Vopat prodělal v únoru závažnou operaci kolena. Roman je výborně fyzicky připraven, ale po operaci dostal šestiměsíční zákaz zápasové zátěže. Proto do utkání naskočí zřejmě v domácím přípravném zápasu proti Znojmu. Tomáše Netíka trápí rameno, ale také on by se měl do zápasového rytmu zapojit doma proti Znojmu. U Jakuba Šindela a Petra Tona bude návrat na led asi o týden delší oproti Vopatovi a Netíkovi.. Vypadá to ale, že na turnaj do Švýcarska odletí všichni hráči zdraví.

Ve Spartě je několik hráčů na zkoušce. Pokud vím, tak Polský reprezentant Mikolaj Lopuski již přípravu Sparty opustil. Jak to s ním tedy dopadlo?
Mikolaj Lopuski je teď na zkoušce v Ústí nad Labem. Hráče jsme poznali, otestovali jsme si ho a máme s ním určité záměry. Nechali bychom ho v jiném klubu “vyhrát“ a pak by dostal šanci ve Spartě. Má výborné předpoklady a do budoucna s ním počítáme.

Mikolaj ale nebyl ve Spartě na zkoušku sám. Jak si vedou ostatní?
Martin Růžička – tři zápasy, tři branky. Znal jsem ho z jeho působení na Kladně, předtím než odešel do Ameriky. Překvapil nejen mě a mé asistenty, ale všechny. Má výhodu, že před dvěma roky český hokej hrál a proto věděl do čeho jde. Je dravý v útoku, dokáže také vyhrávat osobní souboje. Marek Dubec také nezklamal. Pokud budou oba pokračovat ve výkonech, které zatím předvádí, tak zřejmě v mužstvu Sparty zůstanou. Iva Kratěnu jsme poslali prozatím do Mladé Boleslavi. Chtějí ho tam také vidět, ale šance bude dostávat i ve Spartě.

V Plzni poprvé odchytal celý zápas jeden brankář, konkrétně Petr Bříza. Budete i nadále dávat příležitost Marku Schwarzovi?
Samozřejmě, zachytají si oba. V pátek doma proti Plzni bude chytat Marek Schwarz. Příští týden bude chytat doma Petr Bříza a venku naopak Marek Schwarz. Na turnaji ve Švýcarsku uvidíme, jak se to vyvine. Je to za dlouho a já jen věřím, že oba budou zdravotně v pořádku.