1. 7. 2005 Vojtěch Gibiš

Sparta pozvána na Spengler Cup

Sparta obdržela jako první klub mimo domácího celku Davosu a tradičního výběru Kanady pozvánku na nejstarší hokejový klubový turnaj v Evropě – Spengler Cup.
Sparta se na posledním tradičním předsilvestrovském turnaji ukázala ve velmi dobrém světle, když podlehla pouze domácímu Davosu a získala vynikající druhé místo.

V minulých 5 letech chyběla Sparta ve švýcarském horském středisku Davosu pouze jednou v roce 2003, kdy místo ní dostalo přednost Torpedo Jaroslavl. Loni byla Sparta pozvána až jako poslední klub, letos je tomu naopak.

“Všechno je teprve v jednání. Takže pokud nabídku přijmeme, což se pravděpodobně stane, ještě ani nevíme s kým bychom mimo Kanady a Davosu hráli,“ uvádí sportovní ředitel Sparty Miroslav Kuneš. “Jasno by snad mělo být koncem července. My každopádně nabídku vítáme a ceníme si jí.“

Loni Spartě k druhému místu vypomohlo trio švýcarských hokejistů. Konkrétně to byl brankář David Aebischer a útočníci Adrian Wichser a Patrik Bärtschi. O tom, zda Sparta posílí i letos, vedení holešovického klubu ještě není rozhodnuto. “Uvidíme jaký budeme mít rozjezd v extralize a jak vše půjde. Hodně bude záležet na tom, zda začne NHL. Ale posílení není vyloučeno,“ uzavřel Miroslav Kuneš.

Více o Spengler Cupu 2004