17. 4. 2013 Tereza Velikovská

Sparťané odstartují ET proti Chomutovu

Již čtvrtý ročník prestižního turnaje European Trophy se blíží! Letos uvídí hokejoví fanoušci po celé Evropě celkem 128 atraktivních zápasů. Startuje se v úterý 6. srpna, a to hned ryze českým soubojem. Na ledě Pirátů změří síly Sparta s Chomutovem. Sparťané hrají v Jižní divizi, kde se kromě Pirátů střetnou také se Slovanem Bratislava, vídeňskými Capitals, švédskými týmy HV71 a Linköpingem a finskými zástupci KalPou Kuopio a JYP Jyväskylä.

Prvním kompletním herní dnem, během kterého se ve čtrnácti zápasech představí 28 klubů, bude úterý 13. srpna. Poslední herní den základní části je na programu 8. září, tedy ještě před začátkem ligových soutěží. Závěrečný Red Bulls Salute 2013, kde se ve finále střetnou nejúspěšnější týmy letošní European Trophy, se bude hrát od 19. do 22. prosince. Kompletní rozpis utkání najdete na webu Europaen Trophy.

"Náš turnaj je letos rozložen do pěti letních týdnů. Fanoušci hokeje po celé Evropě se před začátkem ligových soutěží mohou těšit na 128 zajímavých zápasů. Těší nás velký zájem klubů stát se pořadatelem finále European Trophy 2013, Red Bulls Salute. Rozhodnutí o tom, kde se letošní souboje nejlepších uskuteční, padne v následujících týdnech," upřesnil ředitel turnaje Bo Lennartsson ze švédského Färjestadu.

Zápasy Sparty v Europen Trophy 2013

út  6.8. (17:30)   Chomutov          - SPARTA
út 13.8. (18:00)   Slovan Bratislava - SPARTA
čt 15.8. (18:30)   Vídeň             - SPARTA
pá 23.8. (19:00)   HV71              - SPARTA
so 24.8. (19:00)   Linköping         - SPARTA
pá 30.8. (18:30)   SPARTA            - Jyväskylä
ne  1.9. (17:00)   SPARTA            - KalPa Kuopio
pá  6.9. (18:30)   SPARTA            - Chomutov

Poznámka: Domácí utkání odehrají sparťané v pražské Tipsport aréně.