8. 10. 2014 Tomáš Lichnovský

Starší dorost je doma neporazitelný, junioři teprve podruhé prohráli

Junioři první, starší dorost první, mladší dorostenci o jeden bod druzí! Sparťanská mládež tvrdě maká a na výsledcích to jde jednoznačně vidět. Tým juniorů šlape od začátku sezony skvěle a nic na tom nemění ani výsledek posledního zápasu, tj. prohra v Chomutově po samostatných nájezdech, protože soubor trenéra Dareka Stránského má na čele tabulky luxusní sedmibodový náskok. Starší dorost má na prvním místě tabulky sice „jen“ čtyři body k dobru, zato na domácím kluzišti ještě nenašel přemožitele. A jestliže mladší dorostenci prodlouží svou vítěznou sérii, ovládne Sparta všechny tři hlavní mládežnické kategorie!

Vítěznou sérii juniorů ukončil v sobotu Chomutov

Shrnutí:

• EXTRALIGA JUNIORŮ
  • 1. místo v tabulce (38 bodů/15 zápasů)
  • skóre 53:31
  • nejproduktivnější hráč – Václav Krudenc – 17 bodů (11+6)
  • 1. brankář Lukáš Langer (94,70 %)/14 zápasů – 1. místo v lize

Svěřenci trenéra Dareka Stránského stále vládnou extraligové tabulce. V 15 zápasech nasbírali už 38 bodů, což je o celých sedm bodů více, než vlastní aktuálně druhý Třinec. Juniorskému týmu se zároveň povedlo uhrát na přelomu září a října pětizápasovou vítěznou sérii, ve které neztratili ani bod. Venku si poradili s Jihlavou (3:2), Českými Budějovicemi (2:1) a Litvínovem (3:1) a na domácím ledě přestříleli Olomouc (5:0) a Zlín (4:3).

Nicméně v posledním zápase na ledě Chomutova podlehla Sparta domácím 3:4 na samostatné nájezdy. Proti dvanáctému týmu tabulky holešovičtí vedli už 2:0 zásluhou Tomáše Brejchy a Tobiáše Slavíčka, ale tento náskok nestačil. Domácím se v zápase podařilo dvakrát vyrovnat a utkání dovézt až do samostatných nájezdů, ve kterých se žádný ze sparťanů v rozhodující chvíli neprosadil. Sparta tak utrpěla teprve druhou prohru v sezoně. K dalšímu zápasu junioři nastoupí dnes (středa 8. října) na ledě brněnské Komety.

Starší dorost doma vítězí, ale venku třikrát neuspěl

Shrnutí:

• RAKO EXTRALIGA ST. DOROSTU – STŘED
  • 1. místo v tabulce (25 bodů/11 zápasů)
  • skóre 51:20
  • nejproduktivnější hráč – Václav Zídek – 15 bodů (8+7)
  • brankář Adam Brízgala (93,70 %/9 zápasů), 1. místo v lize

Také starší dorostenci jsou na 1. místě tabulky RAKO extraligy staršího dorostu divize Střed. Na své kontě mají 25 bodů z 11 zápasů a na druhou Jihlavu mají náskok čtyři body. Na domácím ledě jsou svěřenci Richarda Žemličky zatím stoprocentní, když vyhráli všech šest dosavadních utkání, ale na hřištích soupeřů naposledy třikrát za sebou neuspěli.

V sobotu si připsal starší dorost domácí výhru nad Mladou Boleslaví, kterou přehrál 5:1. Dvěma góly se na skóre podílel Václav Zídek. Stejný útočník zavelel k obratu ve třetí třetině posledního utkání proti Liberci, které se pro sparťany vyvíjelo přes dvě dvacetiminutovky nepříznivě. Nejen, že zaznamenal hattrick, ale připsal si také dvě asistence, čímž přispěl ke konečnému výsledku 7:2 pro Spartu.

Ohlasy s Richardem Žemličkou:

Jak byste zhodnotil poslední zápas proti Liberci?
Prvních deset minut jsme byli lepším mužstvem, ale pak se hra srovnala. Liberec dal gól na 1:0, což nás trošku uspalo. Dvě třetiny byla hra celkem vyrovnaná, ale myslím si, že potom měli hosté na víc. Hráli jsme zbytečně bázlivě, ustrašeně, nicméně rozhodl náš šťastný gól na 2:2. Liberec se díky tomu položil a my jsme začali hrát, začaly nám vycházet kombinace a padat góly.

Další zápas hrajete v pátek venku opět s Libercem, je to výhoda?
V momentální situaci bych řekl, že je to naopak spíše nevýhoda, protože Liberec se na nás určitě lépe připraví a určitě se tam nebude opakovat stejná třetí třetina jako u nás.

Doma jste zatím suverénní, ale venku jste třikrát za sebou prohráli, čím si to vysvětlujete?
V prvním zápase proti Pardubicím jsme vedli dvacet sekund před koncem 2:1, ale nechali jsme se vyloučit a pak jsme prohráli na penalty. Ale ten zápas byl podle mě výborný. V Jihlavě a v Budějovicích jsme to odehráli jak profesoři, nehráli jsme svoji hru a kvůli tomu nás soupeř přehrál bojovností i obětavostí.