1. 8. 2007 Lucie Vítková

Startuje pohár, k repríze semifinále přijede Liberec

Hokejisté si na chvíli oddychnou. Po nekonečných dávkách dřiny přichází na řadu příjemnější část přípravy, startují přípravná utkání. Obhájce mistrovského titulu na úvod změří síly s Bílými Tygry, čímž zároveň otevře svou pouť nově vzniklým letním pohárem. Střetnutí je na programu ve čtvrtek od 17:00 pod střechou T-Mobile Areny.
Úvodní zápas Tipsport Hockey Cupu bude pikantní zejména pro novou akvizici Sparty Ĺubomíra Vaice, který v průběhu léta do hlavního města zamířil právě z Liberce. Šikovný slovenský útočník však nebyl jediným mužem, jenž se s libereckými Tygry rozloučil. Smlouvy skončily a tedy nové působiště si hledali Andrej Podkonický, Jakub Čutta či Rok Pajič, bez angažmá je zatím Jan Tomajko. Další čtveřice hokejistů zamířila do Vrchlabí, nováčka první ligy.

Zatímco pro Spartu bude zápas s hokejisty z pod Ještědu prvním v přípravě, Liberečtí již mají v nohách přátelské střetnutí s Kladnem. Na vítězství Tygrům nestačily ani dvě branky Šachla, svěřenci slovenského trenéra Gregora podlehli Středočechům těsně 3:4.

Pražané jdou do přípravných zápasů s cílem vyzkoušet mladé hráče a s touhou poskládat co nejideálněji nově vznikající tým. V létě nezůstal v Holešovicích kámen na kameni, zejména proto bude zajímavé sledovat, jak se nově příchozí hráči budou v novém působišti adaptovat.

Zápas Tipsport Hockey Cupu mezi Spartou a Libercem je naplánován na čtvrtek 2. srpna od 17:00. Všichni jste srdečně zváni, vstupné je dobrovolné.