24. 6. 2015 HC Sparta

Tisková zpráva: Sparta nově v O2 areně

Hokejová Sparta se po letech, kdy své zápasy hrála v Tipsport areně v Holešovicích, přesouvá do moderní O2 areny. „Dříve nebo později by Sparta musela situaci kolem své haly strategicky řešit a zájem společnosti Bestsport, která O2 arenu vlastní a provozuje, běh věcí urychlil.

Sportovní holding v posledních letech investoval do oprav a zútulnění Tipsport areny miliony korun, nicméně v hale je v příštích letech potřeba zásadní investice, která povede k celkové modernizaci celé haly a zvláště pro hokej technicky nevyhovujících zařízení. Pro klub a majitele tato rekonstrukce nedává ekonomický smysl.

Proto, ač jsme původně o variantě působení mimo Holešovice do této chvíle nepřemýšleli, po zajímavé nabídce společnosti Bestsport, jsme změnili názor. Rozhodování o přesunu pomohlo i excelentně zvládnuté MS v hokeji,“ vysvětluje důvody stěhování Petr Speychal, předseda představenstva Sportovního holdingu Praha.

„Z obou stran jde o uzavření strategického dlouhodobého partnerství, v němž O2 arena získá kvalitní sportovní tým pro svůj program, Sparta zvýší komfort pro své fanoušky a díky Bestsportu zároveň získá dlouhodobou ekonomickou stabilitu,“ upřesňuje Petr Bříza, předseda představenstva HC Sparta Praha.

Výhodné partnerství potvrzuje i generální ředitel O2 areny Robert Schaffer: „Po konci uplynulé sezony jsme zvažovali, zda výpadek hokeje nahradit koncerty a jinými kulturními akcemi. MS v hokeji ale ukázalo, že hokej do naší haly patří, a proto jsem rád, že jsme se Spartou nalezli oboustranně přijatelné řešení. Jsem přesvědčen, že z toho budou těžit jak obchodní partneři O2 areny, tak samozřejmě i fanoušci a sponzoři Sparty.“

Sparta se sice pro zápasy stěhuje, ovšem sídlo klubu a tréninkové zázemí pro „A“ tým a více než 250 dětí v mládežnických týmech zůstává v Tipsport areně. Fanoušci se však nemusí obávat, že by v O2 areně Sparta neměla domácí prostředí. „Sparťanský nádech dostane interiér a exteriér O2 areny tak, aby se zde fanoušci a hráči cítili jako doma. Pro naše partnery plánujeme vytvořit „Sparta business lounge“, majitelé permanentek do „Klubu 300“ budou mít pro změnu možnost využít „Sparta klubu.“ Na premiéru se mohou těšit 28. srpna v rámci Champions Hockey League, kdy přivítáme norský Storhamar Hamar, “ uvedl marketingový ředitel Sportovního holdingu Jan Kryšpín.

Přečtěte si rozhovor s marketingovým ředitelem Janem Kryšpínem