22. 10. 2013 HC Sparta

Útočník Pacovský odchází do týmu Lva

Vyzkouší si prestižní KHL, poprvé v životě. Sparťan DOMINIK PACOVSKÝ odchází na výpomoc do pražského Lva, v jehož dresu by měl už ve středu trénovat. Jedná se o dohodu mezi kluby, v jejímž rámci podepsal dvoucestný KHL kontrakt, který mu zajišťuje v budoucím průběhu této sezony možnost návratu do Sparty. „Máme zatím docela solidně rozjetou sezonu, takže si to můžeme dovolit. Mohlo by to pomoci i Dominikovi,“ vysvětluje kouč Josef Jandač, který se na přesunu dohodnul v rámci Sportovního holdingu Praha se sportovním vedením Lva.

Talentovaný útočník ročníku narození 1990 zatím v této sezoně nastřádal ve třinácti utkáních 6 bodů za statistiku 3+3. V minulé sezoně to bylo za celý ročník bodů 26. „Dominikova forma poslední dobou začala trochu stagnovat, tenhle krok mu může pomoci,“ tvrdí trenér Jandač.

„Je to pro mě šance vyzkoušet si něco nového. Jsem sparťan a vždycky budu, ale když se vedení obou klubů dohodlo, jsem za tuhle šanci rád. KHL je nejlepší evropská soutěž,“ říká Dominik Pacovský.

Už na startu sezony putoval opačným směrem obránce Jakub Krejčík a útočník Tomáš Rachůnek. Kouč Jandač jejich příchod do Sparty přivítal. Ve Lvu by totiž neměli stálé místo v kádru, ovšem ve Spartě oba splňují kvótu mladých hráčů ročníku narození 1991. „Vidím v této spolupráci velké pozitivum a s tím, aby si Dominik vyzkoušel KHL, souhlasím,“ upozorňuje Jandač.