31. 10. 2012 Daniel Ryl

Uválčili jsme to, oddechl si Hořava

P r a h a - Do utkání s Piráty zasáhl také PETR HOŘAVA, který ve Spartě působí na měsíčním hostování. Sedmadvacetiletý obránce přispěl k vítězství nad Chomutovem a po utkání neskrýval radost ze tří bodů...

Velmi vyrovnané utkání nabralo na obrátkách v průběhu druhé třetiny a v poslední periodě už gradovalo. Nakonec se z tří bodů radoval domácí tým, který byl efektivnější v koncovce a získal důležité body do tabulky. "Pro nás je každý bod zlatý a jsme rádi, že jsme to zvládli," přiznal Hořava. "Podařilo se nám naplnit předzápasovou představu o naší hře."

Petr Hořava

"Měli jsme předzápasovou poradu, kde jsme si řekli, že budou hodně bránit, což se také potvrdilo." Přesto měla domácí obrana dost práce. Největší problémy dělali především důrazní útočníci. "Tlačili se hodně do branky a podařilo se jim z toho vytěžit dvě branky. Našim klukům se to naštěstí podařilo také a nakonec se pro nás utkání vyvíjelo dobře.".

Klíčovým okamžikem byla rychlá odpověď Sparty na druhou branku Chomutova. Defenzivní hráč holešovického týmu ovšem věděl, že k tomu velkým dílem přispěl strážce sparťanské svatyně. "Švára dneska zachytal suprově. Chytil tam tři nebo čtyři tutovky a hodně nás podržel."

V dalším utkání zavítají do Tipsport Arény České Budějovice s řadou hvězd z NHL. Přesto Sparta bude pomýšlet na zisk tří bodů, které nutně potřebuje. "Rádi bychom protáhli tu sérii domácích vítězství. Věřím, že se nám to podaří," hecuje Hořava.