21. 10. 2006 Lucie Vítková

Už bylo na čase, říká o prvním gólu Stehlík

Sparťané se na ledě Litvínova dlouho nemohli prosadit. Jejich šance s přehledem mařil spolehlivý Hübl mezi tyčemi, v jiných okamžicích zase scházel v koncovce klid. Téměř šestapadesát minut svítila na ukazateli skóre na straně Pražanů velká nula, až se napřáhl vysoký obránce Richard Stehlík a švihem vykřesal Spartě naději. Puk z jeho hole zapadl přesně do růžku litvínovské svatyně.
Zápas na severu Čech nezačal pro Pražany vůbec dobře. Po pár vteřinách hry se na trestnou lavici poroučel Ptáček, kterého následně doplnil ještě Tabaček. Časomíra ze svého šedesátiminutového koláče neodkrojila ani minutu a vyprodaný stadión Ivana Hlinky burácel poprvé. “To by se stávat nemělo. Do Litvínova jsme jeli vyhrát a začali jsme nešťastně,“ líčil polohlasně zadák Pražanů.

Úvodní dvacetiminutovku dohrála Sparta pod tlakem, až ve druhé části ukázala svou sílu. Domácí Chemopetrol dokázala přehrávat a vytvořila si celou řadu příležitostí. “Jenže nedali jsme branku. Chyběl nám klid v zakončení, důraz a trocha přesnosti,“ myslí si skalický rodák. “Navíc nám nevycházely ani přesilové hry, v nich bychom měli uspět,“ uvědomuje si.

V početní výhodě Pražanů se zápas lámal. V šestatřicáté minutě rozehráli Holešovičtí přesilovou hru a dlouho svírali Chemopetrol v kleštích. K odraženému puku se náhle dostal domácí Branda a z úniku zaznamenal vítězný gól. Navíc v oslabení! “Co k tomu dodat. Udělali jsme chybu a byli za ni potrestáni. Byl to nešťastný moment,“ povzdychl slovenský reprezentant.

Ve třetí třetině mohli Pražané ještě udeřit. Zhruba v polovině dějství překonal Hübla obránce Hanzlík a sudí Polák si vyžádal konzultaci s videorozhodčím. Po zdlouhavé přestávce rozpažil. “Tušili jsme, že branka platit nebude. Bylo zřejmé, že branka byla dosažena bruslí,“ přiznal sportovně hokejista vyučený jako zdravotní „sestra“.

Brankář Hübl tedy nadále držel Spartu v šachu a potvrzoval formu, jakou nabral po příchodu z Kadaně. “Ale nebyl naší největší překážkou,“ odmítal Stehlík. “Kolikrát stačilo jenom zvednout puk o pár centimetrů výš… Jel jsem se Sivkem přečíslení dva na jednoho, vzal jsem to na sebe a zkusil vystřelit,“ vrací se k jedné ze šancí.

Nakonec se ale dvaadvacetiletý vytáhlý obránce přeci jen dočkal. Svou první branku v novém ročníku si schoval do šestnáctého kola a šestapadesáté minuty. “Už bylo na čase,“ usmál se. “Měl jsem spoustu šancí, ale doposud jsem brankově mlčel. Tentokrát mi to dobře předal Ton, měl jsem před sebou beka, tak jsem zkusil podél něj zamířit nahoru. Za branku jsem samozřejmě rád, škoda jen, že nepomohla mužstvu k bodům,“ uzavírá talentovaný bek draftovaný Predátory z Nashvillu.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila