29. 11. 2006 Tadeáš Drahorád

V pátek přívítá Sparta litvínovský Chemopetrol

Letos Sparta se Severočechy ještě nevyhrála, šanci na reparát budou mít holešovičtí hokejisté první prosincový den v pátek. Partnerem utkání je firma Salamander! Každý návštěvník dostane slevu do obchodů Salamander a navíc bude zařazen do soutěže o hodnotné ceny! Zápas začíná v pátek od 18:00.
O soupeři ...
Litvínov si v této sezóně vůbec nevede špatně. Parta kolem olympijských vítězů Reichla a Šlégra hnízdí na 5. příčce a na čelo ztrácí pouhých pět bodů! Velmi dobrou bilanci mají Litvínovští zejména při zápasech na hřištích soupeřů, ve kterých jsou třetím nejlepším celkem extraligy.

V posledním utkání podlehli černožlutí doma zlínskému Hamé 3:4 až po samostatných nájezdech. Kolo předtím Chemici triumfovali na ledě Kladna 2:1.

Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
Robert Reichel každým zápasem potvrzuje, že ještě nepatří do starého železa. Litvínovská legenda, která dělala mnoho let kapitána národnímu týmu, si po 28 zápasech ve svých pětatřiceti letech drží průměr téměř bodu na zápas a suverénně vede kanadské bodování klubu! Největší mediální pozornost patřila v létě příchodu obránce Jiřího Šlégra. Majitel olympijského zlata, Stanleyova poháru a titulu mistra světa se po letech strávených v zámoří vrátil do Litvínova, kde s hokejem začínal. Šlégr byl v reprezentaci dvorním ochráncem Jaromíra Jágra a své pověsti tvrdého muže nezůstává nic dlužen ani na extraligových kolbištích.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
Hned první letošní vzájemný zápas se nadmíru vydařil, diváci plesali nadšením. Hosté z Litvínova necelých deset minut před koncem vedli 5:1 a zdálo se, že Sparta doma utrží debakl, jaký již dlouho nepamatuje! Avšak povedlo se neskutečné! Zásahy z 53., 57., 59. a 60. minuty vrátily domácí borce zpět do hry o vítězství! V prodloužení už ale gól nepadl, a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, kde rozhodl o výhře hostí kdo jiný než Robert Reichel.

Druhé měření sil bylo gólově o dost chudší. Severočechy dostal do vedení hned v první minutě opět Reichel. V 36. minutě domácí ještě zvýšili brankou Brandy. Sparta se zmohla na přesnou trefu až v 56. minutě, kdy snižoval Stehlík, obrat se ale tentokráte nekonal, a tak Litvínovští slavili hubené vítězství 2:1.

Minulé kolo Sparta dokázala doslova urvat tři body na ledě nepříjemného Vsetína a v tabulce se tak usadila hned za pátečním litvínovským sokem, na šestém místě. V neskutečně vyrovnané tabulce však bude letos platit dvojnásob, že konečná umístění se budou počítat až po závěrečném 52. kolem. První a desátý tým od sebe dělí pouhých devět bodů.

Sparťanský ofenzivní styl se musí líbit i divákům! S 96 vstřelenými brankami jsou sparťané spolu s Pardubickými druhým nejofenzivnějším týmem soutěže. Jaroslav Hlinka navíc vede tabulku produktivity a sbírá v průměru téměř bod a půl na zápas, Petr Ton je druhým nejlepším střelcem a veterán Jiří Vykoukal vede produktivitu obránců!

Ve Spartě nejvíce září:
Tomáš Duba stále potvrzuje, že patří k velkým gólmanů. Duba, jenž dvakrát vyhrál MS dvacetiletých, podržel tým i ve Vsetíně, kde úspěšně kryl 28 valašských pokusů. Pětadvacetiletý brankář draftovaný Pittsburgem Penguins dokázal po svém návratu ze Švédska vytlačit z brankoviště mnohem zkušenějšího Dušana Salfického a jeho úspěšnost zákroků neklesá pod 92%. Leckomu by se mohlo zdát, že Petr Ton po raketovém startu trošku zvolnil. V produktivitě klesl "až" na 4. místo, ale kladenský odchovanec stále střílí branky jako na běžícím páse. V posledním kole dal dva góly poslednímu Vsetínu, předtím zařídil jediný sparťanský zásah proti Znojmu. Se sedmnácti góly je Petr Ton druhým nejlepším střelcem soutěže.
Utkání 29. kola O2 extraligy začíná v holešovické T-Mobile Areně v pátek 1. prosince v 18:00. Z utkání přinášíme našim stránkám i tradiční online přenos!

Partnerem zápasu je společnost Salamander, která připravila pro diváky slevové kupony do prodejen Salamander a soutěž pro fanoušky! Vyhrát se bude moci například podepsaný dres, VIP karty na vybrané utkání či společná večeře s hráči v pizzerii Buschetto.