8. 10. 2009 Tereza Velikovská

Víkendové zápasy mládeže

O tomto víkendu odehrají junioři i starší dorost další dvě utkání svých soutěží. V pátek 9. října se juniorka představí na ledě Kladna a starší dorost hostí od 17:30 v Holešovicích Chomutov. V sobotu 10. října hrají junioři doma od 12:30 s Libercem a starší dorost zavítá do Karlových Varů.

Juniorům Sparty pod trenérským vedením Richarda Žemličky se zatím příliš nedaří, po 11 odehraných zápasech figurují na devátém místě tabulky. N šesté místo zaručující postup do finálové skupiny, který Žemlička před začátkem sezóny vyhlásil jako cíl, zatím ztrácí tři body. Ve sparťanském dresu se doposud nejvíce daří Lukáši Žálčíkovi a kapitánovi Morkesovi, oba mají v kanadském bodování shodně 11 bodů.

V posledních dvou domácích zápasech juniorka prohrála, nejdříve po přestřelce s Chomutovem, poté s hokejisty Karlových Varů, kteří jsou v čele soutěže. Jejich první soupeř z Kladna zatím také tápe, je na desátém místě bod za Spartou. V posledním střetnutí podlehl pražské Slavii 3:6. To Liberec je na tom podstatně lépe, po vítězství v Plzni je na čtvrtém místě a Sparta na něj ztrácí šest bodů.

Starší dorost je na tom výsledkově podstatně lépe. Ve své skupině se s 22 body drží na druhém místě za jasně vedoucí Slavií. Z třetího místa na něj dotírá Kladno se ztrátou dvou bodů, má ale odehráno o zápas navíc. Dorostenci odehráli poslední tři zápasy na venkovním ledě, přesto se jim povededlo ve všech zvítězit, i když pokaždé o jedinou branku. Tři body tak přivezli z Kladna, Litvínova a Ústí nad Labem. V posledních zápasech se nejvíce dařilo Tomáši Rubešovi, který také vede bodování svého týmu. Ve třech vítězných zápasech si připsal čtyři góly. Příští soupeři staršího dorostu Chomutov a Karlovy Vary figurují na spodních příčkách tabulky.

Změny stavu všech zápasů můžete sledovat na http://www.onlajny.cz/.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila

Kouč juniorů Netík: Těší mě, jak kluci rostli