10. 6. 2015 SHP, HC Sparta

Vyjádření SHP a HC Sparta k událostem kolem Vladimíra Růžičky

Celý hokejový národ aktuálně sleduje dění kolem nyní již bývalého trenéra národního týmu Vladimíra Růžičky. „Jako Spartu nás zajímá zejména to, že celá kauza výrazně poškozuje český hokej. Navíc se ve chvíli, kdy se tyto věci týkají jedné osoby a jednoho extraligového klubu dochází v médiích k paušalizování a vytváření dojmu, že tyto věci jsou běžnou součástí českého klubového hokeje. Jako Sparta zcela odmítáme, že by se něco podobného, co je přisuzováno trenéru Růžičkovi, v našem klubu dělo a hráči by byli nasazování dle jiných než výkonnostních hledisek. Pokud by snad kdokoliv měl důkazy o opaku, žádáme ho, ať neprodleně informuje vedení klubu,“ říká Ing. Petr Speychal, předseda představenstva Sportovního holdingu Praha.